Polska > Fotryfikacje w Kraju

Fort Va Poznań

(1/2) > >>

samtu:


To wygląda jak wysadzony schron pomocniczy..?





Wolf a cóż to za ~kopuła? na ~teoretycznie wysadzonym schronie? Czy to należy do "architektury" schronu?










Wolf:
Ten wysadzony schron to blokhauz obrony wjazdu, normalnie nie powinno być na tym żadnych kopuł, w "Twierdzy Poznań" podano że blokhauz uległ zniszczeniu w czasie walk z 1945. Generalnie jest to dobrze zachowany fort pośredni (w niemieckiej terminologii określany jako zwischenwerk). Na mnie robi wrażenie zachowana w tak dużym stopniu krata forteczna !

Adi:
Mam swój niewielki wkład w jego ratowanie. :) Fortem zajmuje się stowarzyszenie "Kernwerk",myślę, że odpowiedzą na wszystkie pytania ;)

http://www.kernwerk.pl/fortva.html

bruner71:
Miałem okazję odwiedzić ten fort i trzy inne przy okazji Targów Poznańskich 2013 i powiem że byłem bardzo pozytywnie zaskoczony ogromem prac jakie wykonali i przerażony ile jeszcze mają do zrobienia. Ale wierzę że uda się im doprowadzić obiekt do takiego stanu aby mogli skupić się na oprowadzaniu i zbieraniu artefaktów.
Pozdrawiam Serdecznie!

samtu:












duzo tych studzienek













chlopaki sami zbijali warstwe wylanego betonu by odslonic czesc orginalnej posadzki oraz tory od kolejki waskotorowej. ku gorze zdjecia widac narzucone deski, znajduje sie tam 3 metrowy dol- w tym miejscu byl most zwodzony ktory chlopaki maja zamiar jeszcze w tym roku zainstalowac.





wszystkie rekwizyty znalezione zostały w forcie





po prawej stronie korytarz glowny po lewej latryna













po srodku pasta do butow oraz szczotka, znalezione w miejscu gdzie nie powinno ich byc. Moze to oznaczac ze zolnierza zaskoczyl ostrzal, rzucil wszystko i pobiegl. informacja przewodnika





nie sprawdzajace sie w walce karabiny



makieta fortu





Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej