Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - samtu

Strony: [1] 2 3 ... 18
1
Fotryfikacje w Kraju / Odp: M R U
« dnia: Października 31, 2016, 23:40:53 »
Prawdę mówiąc Gogo ...nie wiem. Potrzebował bym kilku godzin na analizę odpowiedzi na Twoje pytanie jak to się ma do drogi..? Wyobraź sobie taką sytuację w której stwierdzasz, że nawet w lasach są skrzyżowania a potem idziesz w lewo, na skrzyżowaniu prosto i to powinno być gdzieś tutaj czyli skręcasz 200m w lewo w las. Trudno mi się w tym pytaniu ukierunkować.

Powiadasz "jeden z nich" ... Czy masz na myśli 772? znajdujący się "na przeciwko" 773?.. Trudno ocenić stan zniszczenia, gdyż tak naprawdę obu wiele brakuje do stanu idealnego a i w obu są odkryte zapadnie które tylko stanowią problem w wejściu w głąb Werka.

Pz.W 775 obecnie ma zalaną dolną kondygnację lecz wiem że, ludzie pakują się tam masowo..

2
Fotryfikacje w Kraju / Odp: M R U
« dnia: Października 10, 2016, 17:56:27 »
Gogo- Nieznane są mi fakty na temat sposobów radzenia sobie ze światłem w "tamtych latach" aczkolwiek fajnie to wiedzieć. Niestety/stety nie są to moje czasy i radzę sobie dzisiejszymi metodami czyli dwie latarki i dodatkowe baterie/akumulatory na jednego. Obecnie badamy tylko powierzchnię a gdy przyjdzie czas na eksplorację systemu na pewno przygotujemy się inaczej ;)

3
Fotryfikacje w Kraju / Odp: M R U
« dnia: Października 10, 2016, 00:04:36 »
Odcinek centralny

Mapa odcinka - projekt 1936 (link)
http://fortyfikacjewpolsce.pl/owb/images/owb/mapy/central_2004_projekt.jpg

Mapa odcinka - stan 1939(44)
http://fortyfikacjewpolsce.pl/owb/images/owb/mapy/central_2004_1.gif

System podziemny - stan aktualny
http://fortyfikacjewpolsce.pl/owb/images/owb/mapy/Plan_odcinka_wysoka_3_2_slom.gif

System podziemny - projekty a rzeczywistość
http://fortyfikacjewpolsce.pl/owb/images/owb/mapy/stan36_39_2006.gif

źródło
http://fortyfikacjewpolsce.pl/owb/index.htm

Gogo - to jedyne informacja jakimi dysponuję + mapa papierowa do konfrontacji + nawigacja GPS.
Gogo - odpowiedzi na Twoje pytania/stwierdzenia zostaną udzielone w najbliższym czasie.

~~~~~~

Drugi powrót do fortyfikacji MRU. Cel był prosty, jechać, zobaczyć, wrócić. Tak właśnie zrobiliśmy.
Tę wyprawę rozpoczynamy od stanowiska MG u. PAK 605. Na miejscu roślinność, mokra, śliska roślinność bardzo utrudniała poruszanie się i zrobienie zdjęć. Zacznijmy.

 MG u. PAK 605
http://miastonasze.blogspot.com/p/blog-page_9.html

Dalej pojechaliśmy na stanowisko MG Stand 607. Malutka wioska z piaszczystą drogą.

- Gdzie zostawiamy samochód? Tu gdzie te sarny uciekły?
-Tak.

Dystans nie był długi a stanowisko MG Stand 607 nie stanowiło żadnego wyzwania, ale to stanowisko zbudowane dla linii Niesłysz Obra (nr 503).

MG Stand 607
http://miastonasze.blogspot.com/p/mg-stand-607.html

Kolejny cel znajdował się w lesie. Długa droga, łatwo, w środku szybko i przyjemnie i powrót do auta.

Pz.W 612
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-612.html

Kolejny był większy, dużo większy.. pojawiła się woda a do dziś dzień nieodłącznym elementem Pz.W stały się zapadnie tuż przy wejściu. Wejścia coraz bardziej stają się trudniejsze, bardziej ryzykowne. Widziałem taką zapadnie bez wody... wysoko, niebezpiecznie. Głęboko w porywach bardzo głęboko, tak sprawdzałem kawałkiem drzewa obecnego na miejscu.

Pz.W 623
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-623.html

Ten był fajny, dwu kondygnacyjny, podobał nam się. Jeszcze nie wiem jak ale chcę w tej mieścinie spędzić noc.

Pz.W 625
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-625.html

Kolejny to Pz.W 631. Zapadnie, woda, las i dużo chodzenia. Dużo wspaniałych widoków gdzie przyroda miesza się z betonem, ...i pomyśleć że wtedy nie wiedziałem iż to będzie początek.

Pz.W 631
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-631.html

Pz.W 630
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-630.html

Znowu w lesie, lecz Pz.W 642 był malutki. Jesteśmy coraz bardziej zmęczeni.

Pz.W 642
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-642.html

Samochód, droga przez las, pieszo, jest. Zapadnie, woda, wysadzony, ale pozytywny Pz.W 646.  Mówiłem patrz pod nogi! Dobrze, że skończyło się na przemoczonych butach. Tak swoją drogą ciekawe eksponaty zaprezentowali nam tam ludzie "opiekujący" się tym obiektem. Nikt nic nie ruszał dla ścisłości, kilka fotek, chwila odpoczynku... jedziemy dalej.

Pz.W 646
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-646.html

Te zapadnie, ...im bliżej było do odcinka centralnego tym bardziej występowały częściej. Na wejściu trzeba zachować ostrożność!...

Pz.W 657
http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-657.html

Kolejnymi obiektami które odwiedziliśmy, były stanowiska MG. Wysadzone, zniszczone i moglibyście powiedzieć/zapytać po co? po co tam jechać? po co marnować czas? ...a no po to, że widzę, że natura w nie wkracza szybko. Naprawdę gdzie nie gdzie już mało co widać, może dla wielu nie warto... ale ktoś kiedyś zatytułuje swoją galerię : TU BYŁO... ...Tak warto było zwłaszcza, że stanowiska które odwiedziliśmy zbudowane zostały dla linii Niesłysz Obra (o czym innym razem).

MG u. PAK 656
http://miastonasze.blogspot.com/p/mg-u-pak-656.html

MG Stand 655
http://miastonasze.blogspot.com/p/mg-stand-655.html


Odcinek który udało się zwiedzić. Wyprawa nr.2Ikona = nie odnalezione


Do tej pory zwiedzone
Zdjęcie zaprezentowane w poziomie, pozwala na szerszy obraz perspektywyŁączny dystans na trasie Wrocław-Wrocław - 450km
Czas- 4:30 do 21:00 - 16,5h (Wrocław-Wrocław)
Problemy: brak
Problemy z zaparkowaniem auta: brak
Inne: brak

Do tej pory nie odnalezione:
MG u Pak 587 (Bródki)
MG u Pak 653 (Ołobok)


4
Fotryfikacje w Kraju / Odp: M R U
« dnia: Września 25, 2016, 23:00:20 »
odcinek północny

http://miastonasze.blogspot.com/p/mru-odc-ponoc.html

Jak oglądam te zdjęcia dzisiaj, to dalej czuje te zmęczenie a liczyć do 60 Gogo to prawdziwy wyczyn. Droga na północ nie była wcale krótsza niż ta poprzedniego dnia i wiele osób odpuszczało np. jakieś boczne korytarze wtedy siadali i czekali na tych co jednak poszli.

Był jeden taki korytarz, odnoga odnogi. Nie wspominam go dobrze.Było nas czworo. Woda tam była wyjątkowo mętna a sam tunel musiał być zbudowany pod kątem bo było coraz głębiej. Było bardzo ślisko już od samego początku od momentu jak przekroczyliśmy granice powybijanych cegieł. Tak zwanych "dziur" nie widać ... i ciągle to wrażenie jak byśmy szli w głąb bagna ... 50 metrów, 100 metrów ... Ok ja dalej nie idę, po krótkiej wymianie zdań zawróciłem. Doszedłem do skrzyżowania do początku tego tunelu. Zasiadłem pod ścianą i czekałem, wyłączyłem światło...jeszcze się przyda. Minęło 10 minut? Małe świecące punkciki moich trzech kompanów zniknęły... Odpaliłem papierosa i zapaliłem światło. Na coraz mocniejszym zoomie światła świecę w korytarz z którego wracaliśmy...nic. W korytarz w którym zostali koledzy... nic. W korytarz kierujący nas do "głównej" ...końca nie widać. Wymień pierwsze słowo które przyjdzie Ci na myśl, tak to właśnie te słowo. Mapa, czekaj czekaj mapa. Poszli ślepym korytarzem, muszą tędy wracać. Kolejny papieros, kolejne 10? minut i nic. Chwilę potem stąpałem ostrożnie w tym mule którego ani wcześniej ani później nie odczułem w podziemiach, spokojnie krok za krokiem ku$wa jak niepełnosprawny. ... .... .. .Pojawiły się, małe, jasne, ruchliwe punkciki ... zacząłem wracać skąd przyszedłem. Powrót zajął im kolejne 10 minut?. ...Doszli do miejsca gdzie głębokość wody uniemożliwiła dalsze parcie na przód i wrócili. Coś taki zasapany? E? Idziemy??...
Doszliśmy do dworca i co? ...i nic, byliśmy sami. W lewo na południe do wyjścia. Idziemy w prawo... na północ, oni/reszta ekipy z k.milem na czele na pewno nie zawrócili. Te korytarze tam są naprawdę długie i w tym miejscu według mnie objawia się ludzki charakter. Dystans był tak spory że na spokojnie mogłem się zastanowić co bym zrobił? gdyby ten tunel nie był ślepy i jednak musiałbym coś zrobić. Wracam sam? Czy sam idę ich szukać?...

...szybki przelicznik.. Miałem delikatnie upite dwa litry wody,kanapki, snikersy i osiem albo siedem knopersów-wafle w czekoladzie. Sam nie wiem co ważniejsze bo miałem jeszcze dwa naładowane akumulatory 18650 co daje 4, może 5 godzin światła oraz 15 małych bateryjek AA zdaje się, wiesz tych pakowanych do koszyczka po trzy sztuki co łącznie daje jedną sztukę 18650 (teraz wiem że to nie prawda ponieważ ta konfiguracja nie jest tak, nie tyle co mocna tylko tyle co wystarczająca a nawet mniej co daje jakieś od 30 do 45 minut słabego światła ) ale mniejsza o to, liczyło się tylko tam i wtedy.

Drugi z tuneli na skrzyżowaniu na którym czekałem.Szliśmy dalej prosto. Mając mapę droga na północ zdaje się być o tyle łatwiejsza, że wiesz które tunele są zalane, więc raz czy dwa wybór był prosty. W takich okolicznościach podziwiam podziwiam ludzi którzy potrafią zachować zimną krew, luz i cięty dowcip. Szliśmy.. nie wiem ile... w każdym razie dochodziliśmy do kolejnego rozwidlenia. Nie, nie do takiegoTo było rozwidlenie bardziej tego typuTe nie pisane zasady Gogo... tam ... siedział sobie na rogu chłopak i czekał na nas. Z papierosem w jednej ręce i telefonem w drugiej... wiesz tak jakby nigdy nic... Są? wszyscy już? to idziemy...

Dalsza eksploracja podziemi w kierunku północnym, odbywała się już w pełnym składzie. W ile osób szliśmy? 12?14? ...nieraz w odstępach 10,20,50 metrów... na tyle osób faktycznie, idąc gęsiego Wąskim tunelem może świecić co trzecia osoba,ale ludzie byli zmęczeni, tępo było różne. Dostosujesz się? to nie świecisz, zwalniasz lub przyśpieszasz = świecisz... Robisz zdjęcia = świecisz ...

Droga na północ była długa a stan wody, raz większy raz mniejszy ale chyba cały czas na poziomi kostek...

Ostatnia prosta do celu...Co mogę powiedzieć?... Te miejsce jest jak magnez a instynkt samozachowawczy wyostrzony jak nigdzie indziej do tej pory. Czy wróciłbym tam? Tak, stanowczo i bezapelacyjnie TAK. Wracam tam i jeszcze co najmniej kilka razy tam wrócę.

~~~~~~

Tak oto bowiem prezentuje się umocniona linia na powierzchni w całej okazałości.

 

Rozpoznanie terenu, tak bym to nazwał oraz to co udało się zrobić trzy lub cztery tygodnie temu.

Odcinek 1czyli

Pz.W 589

http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-589.html

Pz.W 593

http://miastonasze.blogspot.com/p/blog-page_13.html

Pz.W 594

http://miastonasze.blogspot.com/p/blog-page_55.html

Pz.W 598

http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-598.html

Pz.W 601

http://miastonasze.blogspot.com/p/pzw-601.html

Łączny dystans na trasie Wrocław-Wrocław - 400km
Czas- 9:00 do 22:00 - 15h (Wrocław-Wrocław)
Problemy: Aby dojść do w/w Pz.W problem polega na tym że auto zostawiałem przed szlabanem z tabliczką zakaz wjazdu co równe jest temu, że do pierwszego Pz.W dystans to +/- 1km do drugiego to + 1km + powrót 2km co daje łącznie ~4 km. Co równe jest ogromnej stracie czasu.
Problemy z zaparkowaniem auta: brak

((informacje zbieram ciągle i na bieżąco a problem z linią Niesłysz-Obra polega m.in. na tym że jedyne informacje jakimi dysponuję to: wysadzony lub kompletnie wysadzony - w przypadku stanowisk MG.))


Ps. Dodawanie zdjęć/temtów w postaci linka z bloga stanowi dla mnie nie ocenione ułatwienie. Tzn nie muszę 100 zdjęć dodawać pojedynczo oraz wpisywać kodów tylko przedstawiam Wam linka z bloga na którym dowolna ilość zdjęć dodaje się automatycznie i nie wymaga mojej obecnośći.
 


6
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: Dworzec - Nadodrze
« dnia: Lipca 29, 2016, 00:52:26 »
Czy ktoś posiada wiedzę jaki jest stan obecny wejścia do obiektu z pierwszych 3 zdjęć w temacie?

7
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: LSR - strzałki
« dnia: Lipca 29, 2016, 00:48:14 »
Tyły byłego szpitala na pl. Jana Pawła II, czyli ul. Wszystkich Świętych.

"Szkieletek" w swoim temacie umieściła tam nocna fotkę tej strzałki, tu mamy fotkę za dnia.


 

hmm hmmm hmm wejście raczej słabo zabezpieczone, chyba że metr śmieci zalega ...

8
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 22, 2016, 19:42:01 »
moim zdaniem tak.
- nie wiem czy słusznie bo mogę być w błędzie lecz strasznie mi te barierki cos przypominały a konkretnie to to:

http://wroclaw.fotopolska.eu/52975,foto.html?o=b16647

w ciemno wnioskuje ze to prefabrykat a w owych "kominki" nie sa rzadkoscia, (rzadkością jest to ze ich nikt nie rozwalil).
takie kominki moglismy jeszcze w polowie zeszlego roku zaobserwowac w prefabrykacie na kruczej (na potrzeby mam zdjecia a i temat kruczej na forum). Te same kominki tycza sie rowniez zdaje sie alei pracy.

szczelina ponizej znajduje sie na opolskiej, a i kieys ktos mądry mi powiedzial "jak nie bylo juz czasu to budowali szybko i z tego co bylo"

https://www.youtube.com/watch?v=TbDARzwj4I8

foto (1024x768)

10
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 21, 2016, 22:48:58 »
wybaczcie panowie ze tak w srodku rozmowy wchodze w butach. czy te zajscie dotyczy tej szczeliny karwinska/opolska na przeciwko pralni?

zakladajac w ciemno ze tak:
-ten obiekt od zawsze byl widoczny z ulicy opolskiej jak i karwinskiej
-czy lokalizacja jest dostepna? a jak to rozumiec?powiem panowie wam tak ze jest monitoring a takze ustwiony na brame wjazdowa od strony ul. karwinskiej.

Gogo - ciekawe jest to co jest tu ---> idz karwinską w strone wiaduktu i patrz na prawo. jak zobaczysz to zrozumiesz ;) oraz na terenie pralni sa dwa schrony, przeszukalem metr po metrze ten teren i z kazdej strony zatrzymal mnie plot z tabliczka "zly pies" to jedyne miejsce gdzie nie dotarlem

<ciach>

11
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 20, 2016, 13:54:12 »
szczelina. w zeszlym roku z kazdej strony byla zakopana/zasypana i zarosnieta.

12
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: ul. Joannitów
« dnia: Października 04, 2015, 09:14:54 »
Ze zdjeciami stalo sie dokladnie co stanie sie ze zdjeciami zamieszczonymi przy uzyciu tinypic tzn.- osobiscie mialem takie przypadki ze zdjecia zamieszczane przez wlasnie tinypic w temacie ktory przez rok nie byl otwierany,zdjecia wygasly.Nie wiem czego uzyl kolega Adi i z jakiej strony kozystal to zdjecia w jego temacie wygasly. Gdzies Marek krotko i bardzo dobrze to wyjasnil.

13
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: tereny pkp
« dnia: Października 03, 2015, 21:08:16 »
tak, to ten. Kawalek dalej jest jeszcze jeden.

14
Wrocławskie Fortyfikacje / tereny pkp
« dnia: Października 03, 2015, 20:23:39 »
od zawsze zalany15
Wrocławskie Fortyfikacje / Monopolowa 2
« dnia: Października 03, 2015, 20:22:04 »

Strony: [1] 2 3 ... 18