Autor Wątek: szczelina na Mościckiego 2  (Przeczytany 3517 razy)

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
szczelina na Mościckiego 2
« dnia: Styczeń 01, 2013, 22:50:26 »
Szczelina znajduje się na terenie co najmniej 3 działek, od strony torów lekki nasyp, od strony ulicy trudna do zlokalizowania, właściciel działki często wywiesza pranie.

Offline Iwan

• Global Moderator
  • 50-100 postów
Odp: szczelina na Mościckiego 2
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 02, 2013, 17:54:35 »
Ciekawe jak długo jest zasypana... Może też byłby to dobry temat "wykopkowy"....

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 02, 2013, 18:12:12 »
trzeba będzie pogadać - kiedy jedziemy przekonać właściciela że należy odkopać:P

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 02, 2013, 18:49:11 »
Mogą się nie zgodzić, myślę że jak zrobi się trochę cieplej. Sprawę warto monitorować po także tym względem żeby ustalić kiedy szczelina została zakopana, i czy była odkopywana. Jeśli została zasypana niedawno, nie warto się fatygować, będzie to co zwykle czyli gołe ściany.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline SG

• 0-25 postów
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 18, 2013, 18:33:10 »
Witam jestem tu nowy zarazem chcialem sie przywitac jak rownież rozwiać domysły od kiedy owa szczelina jest zasypana.

Szczelina zostala zasypana w polowie lat 90-tych gdy lokalny mieszkaniec zaczal budowac garaż. Do tego czasu szczelina czesto byla poprostu zamurowywana. Co jakis czas ktos ceglana zapore rozbijal i mozna bylo na spokojnie wejsc do srodka ( to samo tyczy sie wszystkich szczelin wzdluz ulicy I.Moscickiego.)

Co do : http://www.fortwroclaw.pl/forum/index.php?topic=149.0 najczesciej byla dostepna. Brak sladow po drewanianych lawkach. Jako ciekawostke mozna dodac ze w srodku lezala potezna granitowa kula zapewne wepchnieta po wojnie. Z czasem wejscie zostalo powoli zasypywane przez lokalnych mieszkancow ( liscie ,chwasty itp.. ) .

Dla pasjonatów schronów polecam jak dla mnie przynajmniej nietypowe schrony ulokowane rowniez na ulicy I. Moscickiego z tym ze zlokalizowane w okolicach stacji osobowej na Brochowie - kierunek cmentarz na ul. Popielskiego.  (w razie czego sluze pomoca).

Pozdrawiam
Rodowity Brochowianin :)

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 19, 2013, 22:07:46 »
Serdecznie witam na forum, i dziękuje za treściwą wypowiedź ;)

Jest mi niezmiernie miło :)

Zachęcam do dalszej dyskusji :)