Autor Wątek: Imprezy  (Przeczytany 12284 razy)

Offline Miśka

• ZARZĄD
  • 50-100 postów
Imprezy
« dnia: Sierpień 13, 2012, 10:52:59 »
Temat promocji stowarzyszenia jest jak widzę ciągle gorący. Proponuję więc otworzenie tutaj bazy imprez, na których możemy się promować. W tym tygodniu przeszła nam koło nosa impreza- Dni Twierdzy Kłodzkiej. Na samym Dolnym Śląsku jest ogromna ilość takich imprez, w których udział mógłby nam bardzo pomóc w promocji. Problem jest tylko jeden- do udziału w takich imprezach należy się zgłaszać na ok. miesiąc przed ich terminem, więc ten sezon, brzydko mówiąc, przesraliśmy. Cóż, nie wszystko da się załatwić w pierwszym roku działalności. Żeby tego błędu nie powtarzać, zbierajmy tutaj takie informacje. Tak na porządnie- nazwa imprezy, tegoroczny termin (przeważnie co roku są mniej więcej w podobnych terminach), miejsce, i organizator, najlepiej z danymi do kontaktu. Żeby to było od razu funkcjonalne. Po udanej imprezie organizatorzy przeważnie się tym chwalą, więc zdobycie tych informacji nie będzie wielkim problemem.
Pasuje Wam pomysł stworzenia takiej bazy imprez?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Odp: Imprezy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 13, 2012, 12:26:52 »
Nysa - "dni Twierdzy Nysa", końcówka lipca każdego roku, począwszy od 2008. Szczegóły; http://www.dobroni.pl/rekonstrukcje,dni-twierdzy-nysa-2012,9676

Kłodzko - "dni Twierdzy Kłodzkiej", początek sierpnia każdego roku, w tym roku miała miejsce VII edycja imprezy. Szczegóły;
http://www.klodzko.pl/klodzko/klodzko_15/index.php?option=com_content&view=article&id=1060:dtk&catid=35:wydarzenia-kulturalne&Itemid=214

Srebrna Góra - "święto Twierdzy Srebrna Góra", początek czerwca, impreza na pewno odbyła się w tym roku, prawdopodobnie odbywa się co roku. Szczegóły, choć niewiele; http://www.forty.pl/index.php/component/content/article/1-majowka-srebrnogorska-1-2-maja-2012/179-nowiny

Kostrzyn; http://lubuskie.regiopedia.pl/wiki/dni-twierdzy-kostrzyn , http://www.kostrzyn.um.gov.pl/
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Dawid

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 13, 2012, 21:52:57 »
Jestem jak najbardziej za promocją stowarzyszenia gdyż to jest jedyna droga żeby ktokolwiek o nas usłyszał w wielkim świecie !

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 14, 2012, 00:07:36 »
ja również,

Prezes zwołuj zebranie zarządu, najlepiej w weekend musimy przedyskutować to.

Offline Miśka

• ZARZĄD
  • 50-100 postów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 15, 2012, 23:58:02 »
W tym roku, to raczej już wiele nie zdziałamy. Trochę bywałam jako wystawca na takich imprezach, i wiem, że już za późno żeby się dopisać do wystawców na tym, co się dzieje teraz, pod koniec lata. Ewentualnie jakieś jesienne wydarzenia (targi?) mogą być jeszcze dostępne.
Niemniej jednak, na przyszły rok przyda się baza informacyjna. Mogę się zająć systematyzowaniem tych informacji i rozpisaniem kalendarza, kiedy co trzeba będzie zacząć załatwiać. Proszę tylko o podsyłanie wydarzeń, sama nie ogarnę wszystkiego. Bywacie w różnych miejscach, na różnych imprezach, jakby ktoś wiedział o czymś co pasuje do naszego profilu, to proszę o info.

Offline Wojtek

• 0-25 postów
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2013, 22:46:44 »
Czy temat promocji Stowarzyszenia jest nadal aktualny ? Jeżeli tak to mogę troszkę pomóc. Jeżeli chodzi o Wrocław to mogę się dowiedzieć gdzie planowane są festyny osiedlowe i w kilku osiedlach postarać się o miejsce na postawienie ekspozycji WSF.
Ponad to jako członek Zarządu GRH Festung Breslau wiem , że grupa bierze udział w rekonstrukcji w Książu ( 22,23. 06.) oraz
24,25.08.2013 ). Jeżeli Zarząd WSF byłby zainteresowany wystawieniem stoiska to mogę spróbować załatwić bezpłatną miejscówkę na ten cel. Ponadto dysponuję namiotem handlowym o wym. 3x3 m który w razie potrzeby mogę pożyczyć i dowieźć na imprezę .
Wracając do imprez osiedlowych to tydzień temu odbyły się wybory do Rad Osiedli co spowoduje , że większość imprez odbędzie się we wrześniu.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 23, 2013, 23:39:04 »
 Podobno na 15 sierpnia w Bornym-Sulinowie jest zlot pojazdów wojskowych i grup rekonstrukcyjnych.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 16, 2014, 22:33:30 »
 Jeżeli jeszcze do tej pory nie ma żadnych wiadomości na temat co rocznej prezentacij grup rekonstrukcyjnych i motocykli.
 To w tym roku wyznaczona jest ona na maj, więcej danych o niej jest na stronie "Militarnych". U nas  zaś w zamieszczonym w poście poniższym linku.

http://www.militarniwroclaw.pl/pl/strony/1072.html

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 25, 2014, 21:46:35 »
  Ciekawym jest to że na stronie "halastulecia..." w dziale "Wykaz Imprez" dotyczących maja "Rekon" pod swoją datą nie figuruje. Jest impreza dotycząca zdrowej żywności oraz prezentacje fontanny.
  Ja nie zaprzeczam lubię litewski kwas chlebowy bo jest świetny w smaku. Miód wyrabiany w pasiece gdzieś koło Człuchowa, czy te doskonałe białe sery smakowe z okolic Łomży. Ale nie na to się nastawiałem.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 26, 2014, 16:42:00 »
Szczerze mówiąc nie mam pojęcia. Na naszym forum nie ma o tym informacji, głównie pewnie dlatego, że nie ma potrzeby specjalnie pisać o tym, o czym wszyscy zainteresowani doskonale wiedzą. Z tym że w tym roku motocykle nie będą nam towarzyszyć ;)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 29, 2014, 00:49:44 »
Jest potwierdzenie imprezy "Rekon" na stronie "halastulecia..." w wykazie imprez majowych. Czego do niedawna (zeszłego tygodnia) jeszcze nie było. Swoja droga to może być trochę dziwne że takie potwierdzenie zamieszczono na prawie "pięć przed".

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 29, 2014, 10:04:58 »
Spokojnie, impreza ma wstęp wolny, więc przybędą tłumy i to jest pewne. W ten weekend, widzę że już będę musiał przygotowywać eksponaty do prezentacji...

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 01, 2014, 21:28:21 »
 Proponuje aby wszyscy poszperali w swoich prywatnych archiwach i dołożyli do ustrojenia stanowiska jakieś swoje zdjęcia obiektów, ciekawe szkice, mapy, foldery czy rysunki o tematyce. Oczywiście pod warunkiem że będzie to taki sam typ stanowiska jak w zeszłym roku, można będzie je wtedy w ramach konieczności w takie rzeczy dodatkowo ustroić.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 01, 2014, 22:08:06 »
Jest to jakaś idea, tylko bez przesady, bo się z tego biblioteka zrobi. Przede wszystkim to dzięki uprzejmości darczyńcy, mamy te blachy schronowe profilu Z, czyli de facto mamy możliwość zrobienia fragmentu schronu. Potrzebne byłyby deski. Chociaż w odwodzie mam też ładny kawałek dykty, który po przygotowaniu może udawać deski, także no... Te blachy będę musiał na dniach troszkę wyremonotwać. Poza tym wystawimy to co zwykle, a jeśli jest taka wola, to każdy może coś od siebie donieść nie ma problemu.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 01, 2014, 22:45:42 »
  Wziął byś ze sobą może też do powieszenia na stanowisku ten plan Wrocławia z chyba 1928 roku po odpowiednim odprasowaniu go.