Autor Wątek: IR-10a  (Przeczytany 2382 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
IR-10a
« dnia: Grudzień 29, 2013, 19:11:48 »
  Jak on a dokładnie jego szlachetne szczątki teraz wyglądają to wszyscy albo większość wie. Oto pozostałe zdjęcia wspomnianego IR-a z lat 90-tych które przekazał mi wspomniany w rozdziale "Inne" kumpel z dawnej ekipy:

W warszawskim czasopiśmie fortyfikacyjnym "Destruktor", a dokładnie w jego pierwszym numerze był artykuł na ten temat. Ten numer zdaje się jest u Wolfa proponuję aby go wskanował i wrzucił na forum. W tym właśnie artykule były też umieszczone niektóre zdjęcia z zaprezentowanych.

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
Odp: IR-10a
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2014, 20:22:32 »
Te zdjęcia są nieco młodsze 2012r.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2014, 20:47:33 »
Szkoda że te archiwalne zdjęcia to akurat ten obiekt. Mnie strasznie interesuje jak wyglądał rzeczywiście schron główny w I.St 6, albo tego typu obiekt jak I.R. 9, z kominkami, rynnami i tak dalej. Może były kiedyś malowane ? (chociaż dostępne zdjęcia lotnicze nie sugerują niczego takiego). Poza tym, jeśli wiemy jak wyglądały drzwi w I.R. 1, i podobnych obiektach, to nic nie wiemy o tym jak wyglądały takie drzwi (zewnętrzne !) W każdym ze zbudowanych w czasie pokoju I.St. przy okazji - jakiego typu była krata forteczna przed fasadą I.R. 9 ? To są dopiero zagadki Festung Breslau :)
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2014, 20:34:37 »
na zachętę szukania odpowiedzi mogę podarować to: