Autor Wątek: Ul.Śrubowa  (Przeczytany 6448 razy)

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
Odp: Ul.Śrubowa
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 31, 2014, 22:04:33 »
Na ścianach nic nie widziałem i nie sądzę aby się zachowało. Trudno powiedzieć ale myślę że ten obiekt nadawał i nadaje się tylko do rozbiórki.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 31, 2014, 22:17:00 »
 Teraz pewnie tak, ale wcześniej nie skoro były plany jego wykorzystania. Niestety gość o którym wcześniej wspomniałem (kolega mojego ojca) już nie żyje. A dokumentacja na ten temat też nie wiadomo gdzie jest.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 31, 2014, 23:09:46 »
Na pewno w Archiwum Budowlanym by coś mieli o tym rejonie. Zawsze zapominam sprawdzić. Propo dokumentacji - dokumentacji OC powstało co najmniej 3 generacje, w latach 50-60 I, potem w latach 70-80, i ostatnia początek 80 do dzisiaj. Najpełniejsze zobrazowanie sytuacji budowli wojennych i przedwojennych było oczywiście w tej pierwszej generacji papierów. Opracowywała to jednostka wojskowa z Żar. Jedna kopia tej dokumentacji może być w CAW w Warszawie. To co było we Wrocławiu było kasowana jak robili nowe dokumentacje.
Jak robiono nowe dokumentacje ?
Brano taką teczkę, wysyłano w teren ekipę inwentaryzacyjną, ta kwalifikowała obiekt i wracała. Jeśli obiekt się nie kwalifikował, to go skreślano, a teczki jeśli się nie zawieruszyły gdzieś, to ulegały jako niepotrzebne skasowaniu. I w ten sposób okrojono listę ponad 600 obiektów do około 400 na dzień dzisiejszy !
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.