Autor Wątek: Schrony Wrocławia w Moim Obiektywie  (Przeczytany 6696 razy)

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Odp: Schrony Wrocławia w Moim Obiektywie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 27, 2013, 19:42:51 »
Bardzo fajne zdjęcia, klimatyczne.
Parę słów o schronie na Białodrzewnej, ten obiekt w zamyśle nie miał stać w polu, tak jak to ma miejsce obecnie. Początkowo dookoła schronu miało powstać osiedle, jednak nigdy zasadniczej budowy nie rozpoczęto. Te schrony na polach być może służyły do obserwacji plot. Ale może do czegoś zupełnie innego...
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2013, 22:46:10 »
    NIe wiem czy sie przypadkiem nie myle i schron o którym myśle przypadkiem nie został pokazany. Jest jeszcze jeden w Iwinach. Swego czasu mieli go na wyłączność harcerze ale co się z nim obecnie dzieje nie wiadomo.

mela

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 27, 2013, 17:58:55 »
Parę słów:  " W 1947r w Szczecinie miano przesłuchiwać komendanta obiektu, który zeznał że pod placem Grunwaldzkim, miał mieścić się dwupoziomowy szpital. Wejścia Niemcy wysadzili, a ewakuowano jedynie lekko rannych pacjentów. Komendanta miano przetransportować do Wrocławia by wskazał lokalizację obiektu, jednak nigdy tam nie dotarł, gdyż został zamordowany"   -  ile jeszcze razy te bzdury za Lamparską będą powtarzane???     

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2013, 18:08:38 »
Fakty które ujawniają materiały archiwalne zgromadzone w APWr, nie są takie romantyczne jak wersja z "Tajemnic Ukrytych Skarbów". Ale mam wrażenie, wersja wynikająca z dokumentacji archiwalnej jest solidniejsza.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 28, 2013, 22:59:44 »
   Przepraszam a co to ma wspólnego z Iwinami, ja w tym schronie byłem a dokładnie w środku. Dzięki uprzejmości znajomych którzy mieszkaję na Brochowie i mieli do niego klucze. Chodzi mi tylko o to czy wiadomo co sie tam teraz dzieje.

Offline SOVA

• 200 - 300 postów
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 29, 2013, 09:06:13 »
Iwiny zastaly zdewastowane 2 lata temu przez harcerzy jak zostali wyrzuceni z tego terenu , reszte zrobili w miedzy czasie zlomiarze.Ale na czas Gmina zabespieczyla fort i planowali  przebudowac fort na swietlice dla mieszkanców gminy , a na terenie fortu mial stanac Orlik i tym podobne.
SGRH Festung Breslau probowalo 1,5 roku temu przejac teren z fortem ale niestety mieszkancy protestowali i gmina nam podziekowala.
Tak wiec Iwiny znam jak wlasna kieszen bo przez 2 lata tam dzialalem .

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 29, 2013, 21:08:46 »
     Czyli zamknięte na amen i o żadnych projektach względem tego obiektu raczej nie ma co myśleć. A co mieszkańcy Iwin myślą o tym i co sami mają zamiar zrobić, o ile już nie zamienili obiektu na jakiś lokal użyteczności publicznej. Zdaje mi się że on był chyba podłączony do sieci kiedy jeszcze miało go najpierw OC a potem harcerze.

Offline SOVA

• 200 - 300 postów
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 30, 2013, 06:29:41 »
Po usunięciu skandalicznie tam dzialajacego ZHP woda "zimna" jak i prad zostaly odlączone.Więc jak narazie fort stoi i gnije.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 30, 2013, 16:48:24 »
Sytuacja na ISt 21 w Iwinach raczej przykra jest. Obiekt ciekawy, przebudowany w latach 60' na Schron - Stanowisko Dowodzenia, teraz jest nieuzytkowany, a drzwi do środka są zaspawane. W środku, przed zaspawaniem drzwi, została zrobiona dość duża demolka, sporo wcześniej nieźle utrzymanych instalacji zostało kompletnie rozwalonych. Na przykład widziałem tem w środku agregat FW RM200/68,  świetnym stanie, który ktoś rozmontował dla uzyskania części. Szkoda tego obiektu, bo teraz pewnie zmarnieje.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2013, 19:46:54 »
     A co gmina i tamtejsze władze na to. Może jakby ich poprosić ładnie. Z drugiej strony wcale mnie nie dziwią protesty mieszkańców. Jak pamiętam tam była też i baza noclegowa. Musiało być tam bardzo wesoło  kiedy użytkownicy urządzali sobie "Imprezę w klubie harcerza".
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 01, 2013, 21:11:09 wysłana przez Gogo »

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 02, 2013, 19:51:06 »
Gmina chyba jest niespecjalnie zainteresowana tym obiektem, pewnie najchętniej by widzieli coś innego w miejscu schronu. Faktem jest, że obiekt był wypożyczany nie tylko harcerzom, ale dość krótko miało tam także siedzibę Stowarzyszenie GRH Festung Breslau. Coś tam jednak włodarzom gminy nie stimmowało i się rozmyślili. Koniec końców - raczej gminy samej w sobie się nie uprosi, zresztą, o co by ich prosić ?

mela

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 11, 2013, 08:42:48 »
Ale strona samego autora  http://www.rodzinna-turystyka.pl/    bardzo fajna