Autor Wątek: "Cele"  (Przeczytany 14157 razy)

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Odp: "Cele"
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 11, 2012, 15:06:39 »
Panowie, po 17 maja proponuje zrobic jakies inwentaryzacje, i zaczac publikowac powoli dokumentacje pomiarowa i fotograficzna na stronie.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 28, 2012, 09:41:49 »
Panowie (i Panie),

Proponuje ustalic termin na zrobienie inwentaryzacji w I.St 23 - dlaczego ? - ano dlatego ze to jest fort ktory od poczatku, tak jak Unterstand 8 znajdowal
sie na prywatnym terenie. Do tego, wiemy ze jeden, niezasypany schron, jest zalany, takze nie bylo tutaj mozliwosci zasadniczo, oproznienia schronu z
wyposazenia ! Drugi schron zalogi fortu jest zasypany, jak sie okazuje z watku na forum Odkrywcy (http://odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=704962#1440171)
zasypany od czasow powojennych - jesli tak faktycznie jest, jest to niepowtarzalna okazja do przeprowadzenia pelnej inwentaryzacji dobrze zachowanego
schronu piechoty zbudowanego na blachach falistych profilu "Heinrich".

Kiedy dzialamy ?

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 28, 2012, 17:35:27 »
piatek?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 29, 2012, 17:58:32 »
mi pasuje jak najbardziej !

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #34 dnia: Czerwiec 12, 2012, 10:31:16 »
No wiec, po wczorejszej wycieczce sprawa wyglada tak;
I.St 23 - Do schronu na terenie parafii nie bedzie mozliwe wejscie - wiadomo ze schron jest na blachach falistych profilu H, dwukomorowy. Do drugiego schronuw zespole I.St 23 trzeba bedzie wrocic i sprawdzic jak wyglada od srodka. Podobno nie jest to rarytas w takim wzgledzie jak U.8 - ale niedobrze, mysle, jest polegac na opinii osob trzecich.
Przy okazji zwiedzilismy i czesciowo zinwentaryzowalismy I.St 22 - co ciekawe tutejsze schrony sa tak samo zbudowane jak schrony wchodzace w sklad I.St 23 (czyli budowle zelbetowe zrobione z pewnym kunsztem - a nie jak w I.St 8a proste betonowe klocki). Schron ktorego fasade zinwentaryzowalismy wydaje sie byc dwukomorowym. Grubosc scian, chyba najwieksza jaka udalo sie spotkac w tego rodzaju budowlach 130 cm.

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #35 dnia: Czerwiec 12, 2012, 10:39:23 »
No i po inwentaryzacji schronu znajdującego się na terenie parafii, obiekt jest niedostępny  i zamurowany...

Offline Fabia

• 0-25 postów
  • *
« Odpowiedź #36 dnia: Czerwiec 29, 2012, 15:52:07 »
Witam,
To mój pierwszy post.
Bardzo podoba mi się idea Waszego Stowarzyszenia mówię to jako rodowita Wrocławianka i zainteresowana fortyfikacjami.

Mam następujące pytanie czy  I.St- 8  jest nadal zajmowany przez WITI ? bo obiło mi się o uszy, że w planach jest jego niebawem opuszczenie...jest to nie sprawdzona informacja...Obiekt ten wydaje mi się ciekawy i tylko czekam, aż będzie tam można wejść i zinwentaryzować go..

Druga sprawa, interesuje mnie też I.St.-9 na Pełczyńskiej..., zdjęcia jakie znalazłam są dość stare 2004-07 i nie wiem czy obiekt jest nadal dostępny w pełni.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #37 dnia: Czerwiec 29, 2012, 16:02:35 »
Fort 8 jest dalej w rękach władz wojskowych - choć faktycznie krążą pogłoski, jakoby miało się to niedługo zmienić. Obiekt jest bardzo ciekawy, choć mocno uszkodzony - jakkolwiek, istnieje szansa, że zachowały się tam, zrabowane gdzie indziej detale...
Fort 9 jest z zewnątrz dostępny - przynajmniej fasada schronu głównego i prawy schron pogotowia z zachowanym fragmentem prawego barku i walu szyi. Od paru miesięcy wnętrze schronu głównego jest niedostępne - zostało zamurowane. W zeszłym roku członkowie naszego Stowarzyszenia uprzątnęli teren przez fasadą schronu głównego.

Offline Fabia

• 0-25 postów
  • *
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 29, 2012, 16:18:10 »
Dziękuję za odpowiedź.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 29, 2013, 12:42:13 »
   Nie wiem czy to może pasować do tego tematu, udało mi się ściągnąć z krakowskiej strony ten rysunek. Dotyczy on na pewno schronów plot i nie tylko naszych. Jak widać jest to częściowy schemat budowy obiektów prefabrykowanych.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 29, 2013, 16:46:43 »
No widzisz, częściowo racja, ale tylko częściowo - to jest schron z 3 części na jeden segment długości (jak dobrze pamiętam 0,5m), u nas są 7 częściowe na segment. Ogólnie były takie schrony prefabrykowane - z kręgów (jeden element), trzy elementowe, cztero elementowe (ramy) i 7 elementowe - najpopularniejsze. Schronów zrobionych z ram betonowych we Wrocławiu nie ma.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 30, 2013, 12:41:47 »
  Możliwe, chociaż jest pewne aczkolwiek nie do końca podobieństwo do tej budowli na terenie tego ogólniaka przy pl. Orląt Lwowskich