Autor Wątek: Szczelina plot - ogródki działkowe ul. Kamieńskiego  (Przeczytany 2279 razy)

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
Szczelina plot - ogródki działkowe ul. Kamieńskiego
« dnia: Lipiec 07, 2012, 22:22:38 »
Na ul. Kamieńskiego znajduje się szczelina przeciwlotnicza. Wiadomo że obiekt był w budowie we Wrześniu 1944 roku. Budowę przerwano pozostawiając nie dokańczając realizując planowanej pojemności budowli. Budowę obiektu realizowano prawdopodobnie od roku 1940. Schron jest nietypowy na wrocławskie warunki, posiada narys zygzakowaty. Schron wykonany jest jako monolit betonowy (żelbetowy?). Wnętrze częściowo podtopione. Zalegają śmieci.
Schron prawdopodobnie przeznaczony był dla pobliskiej jednostki wojskowej.

Obiekt po drugiej wojnie światowej niewykorzystywany, uszkodzony przez działkowców.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline SOVA

• 200 - 300 postów
Odp: Szczelina plot - ogródki działkowe ul. Kamieńskiego
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 08, 2012, 18:50:35 »
Trzeba koniecznie tam skoczyc i ofocic ten obiekt.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 05, 2016, 22:24:43 »
 Zastanawiałem się kiedy ktoś wpadnie na pomysł aby i tę szczelinę umieścić na forum.
Widzimy ja za każdym razem podczas drogi na fort i z powrotem. W sąsiedztwie torów przecinających ul. Kamieńskiego.
 I tak w trakcie mojej ostatniej bytności na forcie, wpadłem na pomysł aby to co nam wiecznie umyka zaprezentować. Przyszło mi to łatwo bo całą drogę od "pętli" 144, szedłem na pieszo. Klasyka, brak autobusu w czasie kiedy ja tam byłem.

Tak to wygląda z zewnątrz.

A tak obecnie część skarpy osłonowej wejścia od strony ulicy.

.

Wejście od strony ulicy.

Skarpa osłonowa szczeliny w części środkowej. Widać że ktoś już zaczął rozkopywanie.

Wejście drugie.

Wgląd do wnętrza, za duże to jak widać nie jest.

Wnętrze, klasyka - czyli wszędzie śmieci.

Pęknięcie na stropie, czy taki jego urok?

Otwór w ścianie. Jeżeli to wentylacja, to kominka na zewnątrz nie udało mi się znaleźć.

Widok na drugie wejście do szczeliny od środka.

...

A przy okazji - jak się udał wypad na ogródki i obfotografowanie tamtejszej szczeliny?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2016, 18:18:13 »
To był klein, i jest teraz w fatalnym stanie. Ta łączka, to kiedyś był jakiś mały zakład produkcyjny, jak widać zaopatrzony w takie urządzenie plot. Dziura w suficie - te szczeliny czasem tak pękają, takich ich widac urok. Szczelina na ogródkach (ul. Kątowa) nie jest sfotografowana, bo trochę problematycznie do niej podjeść. Już niedługo ta część ogródków idzie pod budowę drogi, więc jeśli szczelina przetrwa, a może się tak zdarzyć, będzie do niej swobodny dostęp. W  środku nie ma nic ciekawego, wnętrze zalane i zagracone, zero śladów wyposażenia. Zreszta, ona była niedokończona, widać to na zdjęciach lotniczych. Tam na Kątowej, to jest ta wersja zygzakowata, a nie esowata, jak pozostałe.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.