Autor Wątek: Włodarz  (Przeczytany 973 razy)

Offline Gogo

 • Członek Stowarzyszenia
 • 300 i więcej postów
 • ******
 • Wiadomości: 789
  • Zobacz profil
Włodarz
« dnia: Wrzesień 07, 2015, 23:13:57 »
Czyli największy kompleks jeżeli chodzi o te podziemne "fabryki" w Górach Sowich.

 Z dwoma kumplami z dawnej ekipy, wybraliśmy się na taką "jednodniówkę". Jako że bywałem tam swego czasu ( lata 90 - te ) dość często, zabrali mnie po prostu jako przewodnika.

Poniżej dwa linki dotyczące samego kompleksu:

►  http://wlodarz.pl/


►   http://www.ruszajwdroge.pl/2013/03/riese-wlodarz-podziemne-budowle-gor-sowich.html#.VexOC33NSpZ

 Właściwie nie wiele miałem do prezentacji, jako że przewodnicy są na miejscu. Choć jeżeli chodzi o jakość ich usług, to możną mięć drobne ale. Na moje pytanie o odcinek zalanego korytarza jeszcze z szalunkiem na ścianach, przewodnik twierdził że nic takiego nie ma.
Raczej nie może tego nie być, bo ja skądinąd pamiętam że jest i ma na to świadków że ten odcinek znajduje się właśnie na Włodarzu.
 Jest tam część "sucha" oraz część "zalana". Po tej "zalanej" części wycieczkom proponuje się opłynięcie tego rejonu na łodziach. Wszystko było by cacy tylko trochę było mokro na pokładzie tej łodzi w której aktualnie przyszło nam płynąć.
W stosunku jednak do tego jak opływaliśmy tę część kompleksu na pontonach, kiedy jeszcze te wszystkie kompleksy w "Sowich" były jeszcze "dzikie". Pływanie łodzią po Włodarzu to spory komfort.
Pamiętam że na pontonie okrutnie marzły mi nogi, nawet w "opkach" (od powierzchni wody oddzielała tylko warstwa gumy z dna pontonu). Wtedy do oświetlenia wewnątrz używaliśmy górniczych "karbidówek".
Jako że były najbardziej wewnątrz kompleksu skalnego praktyczne ( światło było po prostu wyraźniejsze, i więcej oświetlało, promień latarki jakby był po prostu pochłaniany ). Obecnie trasa turystyczna jest w całości oświetlona.
Poza tym wewnątrz kompleksu znajduje się taż kino gdzie wyświetla się film o historii Włodarza, nagłośnienie wewnątrz tego kina jest jednak nie ciekawe.

Pod spodem album z fotkami z pobytu na tym właśnie kompleksie, album pod nazwą "Włodarz". Pozyskałem fotki do tego albumu, dzięki uprzejmości jednego z kumpli ( wraz z jego "błogosławieństwem prezentacji", jako że mój aparat w telefonie odmówił współpracy ).

https://plus.google.com/photos/106056057697922040766/albums#photos/106056057697922040766/albums/6191425995627050257

Hostingi oraz nasza forumowa opcja "załącznik" nie chciała przyjąć zdjęć. Prawdopodobnie z powodu większej ilości "mega", niż to jest przewidziane.

Offline Marek

 • Administrator
 • 300 i więcej postów
 • ******
 • Wiadomości: 695
  • Zobacz profil
  • PHOTOPOLSKA
Odp: Włodarz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 09, 2015, 21:21:48 »
I super że na google to zamieściłeś. Dokładnie tak jak mówisz, serwer ma zabezpieczenie aby go nie przeładować plikami