Autor Wątek: Dworzec - Nadodrze  (Przeczytany 2769 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Dworzec - Nadodrze
« dnia: Kwiecień 16, 2014, 00:56:05 »
 Oto trzy fotki elementów szczeliny z podwórka przyległego do dworca Nadodrze. Przed dworcem, podwórko zaraz obok placyku ze stanowiskami autobusowymi.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Odp: Dworzec - Nadodrze
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2015, 11:54:45 »
Kolejne fotki z "Nadodrza" ( dziwne że "regionalni" nic nie zamieszczają, w końcu mają bliżej ).

Oto puszka przy wiadukcie od strony pl Trzebnickiego ( bo ta nazwę pamiętam jeszcze z czasów jak pracowałem w MPK ), widziana z okien autobusu.
 Może tylko trochę nie zgadzać się kolejność ujęć, wybierałem potem najlepsze ze wszystkich wypstrykanych zdjęć.:

►

►

►

...
PS. Tinypic robi jakieś jaja ( i to nie koniecznie świąteczne ). Umieszczać zaczyna jak widać durne reklamówki.
Co z resztą da się zauważyć, jeżeli chodzi o mój poprzedni post do tego tematu. Ja tego zdjęcia ( z pokazów mody ) nie wstawiałem!

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2015, 12:04:37 wysłana przez Gogo »

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2015, 23:17:52 »
Też to zauważyłem ja miałem reklamę czegoś do stóp  ??? Przez ten czas jak z niego korzystam bardzo się zepsuł. Co drugie zdjęcie wpisujesz hasło weryfikacyjne a jeszcze tak niedawno tak nie było.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 10, 2015, 11:48:26 »
Ot i urok wrzucarek do zdjęć
Co do tego terenu, to obiektów trochę jest. Tam gdzie jest parking były cztery szczeliny koło siebie. Po drugiej stronie dworca, w ogródkach są jeszcze dwie szczeliny, oraz budynek umocnionej centrali telefonicznej PKP. Ale poza tym na terenie Nadodrza za wiele takich ciekawostek nie ma. Trochę schronów w piwnicach, ale też w porównaniu z innymi dzielnicami słabo to wypada. Najciekawsze jest to, że w całym tym obszarze ograniczonym torami kolejowymi i Odrą, były tylko 4 schrony typu IV (ul Zagadłowicza, u. Trzebnicka, oraz dwa na terenie ZNTK Wrocław).
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2016, 21:00:32 »
Kolejne dwie puszki z Nadodrza ( jedna za pagórkiem ). Widok z okolic działek przy dworcu - na stronę drugą.

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2016, 00:52:26 »
Czy ktoś posiada wiedzę jaki jest stan obecny wejścia do obiektu z pierwszych 3 zdjęć w temacie?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 31, 2016, 10:12:19 »
To jest betonowa szczelina plot, z dwoma przedziałami. Ciekawa, bo w środku ma drzwi I OH i zaraz za nimi drzwi poniemieckie. Jest trochę ławek a generalnie to kupa szajsu, i trochę kupy ;) One były budowane między 1935 a 1937. Jak się wchodzi - jeszcze niedawno przez wejście od strony dworca.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2016, 00:40:46 »
To stan rzeczy jeżeli chodzi o wejścia do tej szczeliny z lewej strony dworca ( jak się stoi przodem do budynku ). Tak mniej-więcej wygląda to na chwilę obecną, czyli zeszły tydzień.
Ciekawe czy coś więcej wiedzieli by ci z tej szkoły tańca co się mieści w tym podwórkowym budynku.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 30, 2016, 21:25:08 »
 Oto kolejna rzecz z okolic wspomnianego dworca, czyli dwie szczeliny. Album na wstępnej stronie ma opis co na tych zdjęciach się znajduje.

►  https://photos.google.com/share/AF1QipM8CbRIS1EMSzQehR7HSPXi7E9vGDwe76Xqw7F34ZYOrxVLsjlwrnEob3MgRUjJIA?key=UGRrTHg0cnVqR0VWck0wa2llTExRR2ZCSFh1elBB

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 02, 2016, 19:36:43 »
Bardzo udana relacja ! Szkoda tylko że te szczeliny zostały tak mocno zdewastowane....