Welcome, Guest. Please login or register.

Autor Wątek: Fort Owcza Góra - Kłodzko  (Przeczytany 3643 razy)

Offline samtu

• Moderator
  • 200 - 300 postów
Fort Owcza Góra - Kłodzko
« dnia: Maj 25, 2013, 17:47:31 »

CDN..

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
Odp: Fort Owcza Góra - Kłodzko
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2013, 18:29:36 »
Bardzo fajne zdjęcia. Przydał by się rys historyczny tego miejsca. Kto podejmie się uzupełnienia?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2013, 19:24:49 »
Przecież jest w relacji na stronie głównej;
http://fortwroclaw.pl/naszedzialania/142-fort-owcza-gora
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 04, 2015, 23:14:31 »
Oto co na temat fortu "Owcza Góra" pokazało się ostatnio. Nie wiem jak wam, lecz mi się jakoś dziwnym trafem to podoba. 8)

http://www.dkl24.pl/pl/926/60/c/zwycieska-wizja-fortu----owcza-gora---.html

Offline luki

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 07, 2015, 00:12:02 »
To jest pogwałcenie chyba wszystkich zasad projektowania  u projektanta który nie ma chyba absolutnego pojęcia o rewaloryzacji zabytków militarnych - począwszy od sylwetki, formy, kontekstu a skończywszy na materiałach, chłonności, braku podkreślenia "ducha miejsca" i wieży jakby tam było płasko. Obrzydliwie pretensjonalne, wciśnięte na siłę, przeinwestowane monstrum. To jak dres kreszowy z dżinsem i mokasyny. Kłodzko - jeśli to nie projekt podpucha - będzie się mogło tym pochwalić obok cudownego źródełka na dowożoną wodę mineralną (pijalnia wód gdzie nie ma wód?) oraz gondole. Pytanie za 100 punktów:  jak można formę ziemną podnieść o 2 kondygnację w górę i że co niby ona ma udawać, ławy strzeleckie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2015, 18:49:24 wysłana przez luki »

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 29, 2015, 22:07:52 »
To jest pogwałcenie chyba wszystkich zasad projektowania  u projektanta który nie ma chyba absolutnego pojęcia o rewaloryzacji zabytków militarnych - począwszy od sylwetki, formy, kontekstu a skończywszy na materiałach, chłonności, braku podkreślenia "ducha miejsca" i wieży jakby tam było płasko. Obrzydliwie pretensjonalne, wciśnięte na siłę, przeinwestowane monstrum. To jak dres kreszowy z dżinsem i mokasyny. Kłodzko - jeśli to nie projekt podpucha - będzie się mogło tym pochwalić obok cudownego źródełka na dowożoną wodę mineralną (pijalnia wód gdzie nie ma wód?) oraz gondole. Pytanie za 100 punktów:  jak można formę ziemną podnieść o 2 kondygnację w górę i że co niby ona ma udawać, ławy strzeleckie?

A nie przyszło Ci do głowy, że można ten projekt poddać pod forumowe rozważanie i utworzyć jakiś kompromis. Nawet tylko dla zwykłego forumowego "gdybalnictwa". ???

Poza tym pod spodem zamieszczam wypowiedź jednej forumowiczki z forum "dws.org.pl". Na ten właśnie temat. Jak widać koncepcja ma szanse nie przejść. Na pewno nie tylko z powodu zaprezentowanych względów, lecz także dla tego że może to być koncepcja która inwestora po prostu zje finansowo.
 Można sobie już teraz wyobrazić, że sam tzw."wariant zerowy", czyli działania konserwatorskie dotyczące samych murów fortu, to inwestycja naprawdę "kasożerna". :-\

::) ::) ::)
...
"...To co tu napisałam, to tylko moje odczucia i zdanie. Tak jestem z Kotliny Kłodzkiej chociaż w samym Kłodzku nie mieszkam. Nie ma to zadnego znaczenia, Ty też nie jesteś z Kłodzka, a wypowiadasz się na ten temat. Napiszę tak, nikt nie pełnych informacji. Za to wszyscy chcą miec rację i ja tu też nie jestem zadnym wyjatkiem.Sprawa projektu w tej chwili nie wygląda dobrze, ponieważ zaistniał konflikt między Burmistrzem, a firmą Wadex. O ile wiem, to została wypowiedziana umowa o dzierżawę terenu.Po za tym są oskarżenia o nielegalną wycinkę drzew. Sprawa została prawdopodobnie skierowana do prokuratury. Co się zaś tyczy konserwatora zabytków, to zarzucają mu całkowity brak rozpoznanie zabytku i jakiegokolwiek respektowania wytycznych konserwatorskich.Co do tego sondażu, to zwykle są dwie opcje: na tak i na nie. Skoro Ty jesteś na tak, to ja zacytuję kilka wypowiedzi na nie. Oto co sadzą niektórzy ludzie z Kłodzka :
_ w tym projekcie z zabytku nie zostało nic co piękne
_piękno zostało zakryte betonem i szkłem
_ tandetna, tania marketowa buda na cennym zabytku
_ projekt na poziomie blaszanej budki w Parku strażackim
Przyznasz c hyba, że byłam bardziej delikatna w ocenie ?
Jest jeszcze jedna sprawa, która nurtuje mieszkańców. Chodzi im o to, aby najważniejsze zabytki w Kłodzku zostały w Kłodzku, a nie u jakiegoś tajemniczego inwestora. Za argument podają taki przykład : co, by zrobili mieszkańcy Krakowa gdyby władze oddały Sukiennice prywatnej firmie. Ciekawe pytanie, prawda ?...".
...

PS. Uważam że nasze forum, jednak faktycznie można by było bardziej wzbogacić pod względem "uśmieszkowym".

Offline luki

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2015, 13:11:41 »
Luz, przecież nie krytykuje Ciebie, tylko ten monstrualny projekt. Niech każdy pisze co chce, krytykuje. Mi to nie przeszkadza.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 30, 2015, 22:24:07 »
 A jakbyśmy się mieli pobawić w forumowe "gdybalnictwo" na temat tego projektu, to jak to widzisz?

;) :) ;) :) ;) :)

Bo ja ostatecznie uważam że można by zrezygnować z tych szklanych nadbudów czy to na murach koszar fortu czy to na wałach zewnętrznych, na rzecz pergoli z drewna, wraz z roślinnością pnąca na tej pergoli.
 Natomiast same mury ozdobić siatka dla podobnej roślinności pnącej. Będzie to myślę bezpieczniejsze niż wszelkiego rodzaju samosiewy roślin, rozsadzających później mury.