Autor Wątek: Teatr  (Przeczytany 8414 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Teatr
« dnia: Maj 22, 2013, 17:20:13 »
  Udało mi się całkiem niedawno dowiedzieć o pewnym schronie lub zespole piwnicznym bo różne wersje krążą na ten temat. Mieści się on w zaułku gdzie znajduje się tzw.Scena Kameralna Teatru Polskiego. Dawniej teatr Żydowski a jeszcze dawniej (przed "wyzwoleniem" Wrocławia) zespół wypoczynkowo- rekreacyjny dla urlopowiczów z Wehrmachtu składający się z kina i burdelu przy obecnej ul Świdnickiej (nazwa ulicy spolszczona).
   W czym rzecz pierwotnie myślałem na podstawie pewnej rozmowy z pewnym pracownikiem teatru Arka który sąsiaduje ze Sceną Kameralną że do owego schronu ( będę się trzymał tej nomenklatury zwłaszcza że potem potwierdził ją ochroniarz teatralny) wstęp jest niemożliwy. Teatr Arka który miał do niego klucze i swoje plany na wykorzystanie tej budowli musiał niestety ze schronu zrezygnować. Podobno zrezygnowali z niego na rzecz miasta, lecz okazało się  że klucze do schronu ma zupełnie kto inny i wstęp do niego jest możliwy.     
   Pomyślałem sobie że moglibyśmy z tego skorzystać i urządzić zwiedzenie tego schronu. Ochroniarz podał że klucze do niego  ma on na dyżurce ale aby nas tam wpuścić musi dostać pozwolenie od dyrekcji Teatru Polskiego na ul. Zapolskiej. Schron ma jednak pęknięcia w stropie (spowodowane wjeżdżaniem samochodów na plac) i podczas zwiedzania obowiązkowe będą kaski, sprzęt świecący też dobrze by było mieć ze sobą.
   Jednakże abyśmy się tam dostali potrzebne będzie pismo do dyrekcji teatru, mocne pismo aby dyrekcja nas tam wpuściła. Czyli trzeba będzie w nim wyszczególnić: kim jesteśmy jakie mamy zamiary względem schronu, kiedy mielibyśmy chęć go zwiedzić, w jakich godzinach, w ile osób itd. oczywiście przedstawić że będzie to ściśle wewnętrzna akcja tylko i wyłącznie dla członków stowarzyszenia.
   Tyle dowidziałem się od ochroniarza i myślę że mogło by się to udać, reszta jest już do ustalenia na forum zarządu, dogadanie się z dyrekcją i znalezienie chętnych na zwiedzanie. Ochroniarz powiedział że grupa lub więcej grup dla wygody zwiedzania najlepiej będzie jak będą maksymalnie 10 osobowe. Dobrze by było abyśmy do tej pory posiadali już jakieś identyfikatory, zwłaszcza że w okolicach obu teatrów kręci się sporo ludzi i mogło by dojść do jakiejś pomyłki. A przy stanie schronu lepiej być bardzo ostrożnym.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 22:49:37 wysłana przez Gogo »

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
Odp: Teatr
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 22, 2013, 20:32:47 »
Bardzo bym chciał zobaczyć ten schron. Mela może jesteś w stanie coś ogarnąć w tym temacie?

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 22, 2013, 21:05:04 »
Podoba mi się ta idea.  Myślę że wato zrealizować.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

mela

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 22, 2013, 22:03:07 »
Dyrekcja teatru - /..../ tyle w tej kwestii. Zapytam ojca i pewnie ot tak wejdziemy

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2013, 17:59:24 »
   Widze Mela że masz niezłe układy, to mogło by pomóc w dostępie do schronu. Lecz na razie jest jak widać tylko czterech chętnych.  Czy przy tak małych grupach chetnych na zwiedzanie będziemy mieć dostęp do schronu zawsze i na każde życzenie. Następne pytanie w jak dalekiej albo i niedalekiej przyszłości jest w planie zwiedzanie tego obiektu?

Offline samtu

• Członek Stowarzyszenia
  • 200 - 300 postów
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2013, 18:05:28 »
Z chęcią bym zwiedził

mela

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2013, 18:43:54 »
Sprawę już wrzuciłem na ruszt - teraz czekamy na odpowiedź....

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2013, 19:01:11 »
tylko proszę po 10 czerwca

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2013, 20:17:09 »
  Tak wygląda wejście do owego schronu ( mimo tego że zdjęcie się obróciło to się chyba doczytacie  co i jak). W tle widać szyld teatru Arka, a na przeciwko schronu jest wejście do byłego "przybytku rozkoszy" obecnie kulis Sceny Kameralnej gdzie można złapać ochroniarzy i pogadać z nimi.
  Przy okazji już teraz wiem dlaczego teatr Arka nie znalazł pieniędzy na wykorzystanie powierzchni schronu dla celów własnych. Pokazuje to drugi załącznik z planowanego budżetu miasta.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 22:50:08 wysłana przez Gogo »

Offline SOVA

• 200 - 300 postów
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2013, 20:57:31 »
Czekam na cynk odnosnie wejscia.

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 24, 2013, 21:04:01 »
Na zdjęciu wygląda to całkiem dobrze, i rzekłbym "koszernie".
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Marek

• Administrator
  • 300 i więcej postów
    • PHOTOPOLSKA
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 25, 2013, 15:03:01 »
tylko po 10 czerwca!!!!! ;D

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 26, 2013, 21:12:02 »
   Jeżeli mieli byśmy się trzymać czerwcowych dat to ja bym nawet powiedział po 17 czerwca. Chyba że po tym 10-tym akcja zwiedzania odbędzie się w sobotę lub niedzielę.

Offline samtu

• Członek Stowarzyszenia
  • 200 - 300 postów
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 26, 2013, 21:19:39 »
Dołączam się do prośby Marka, a mianowicie w dniach (czerwiec) 15-22 nie będzie mnie w Polsce

---------
poprawiłem literówkę
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2013, 21:27:28 wysłana przez Marek »

Offline luki

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 30, 2013, 22:28:14 »
Pomysł ciekawy. Jak postęp w sprawie, że tak spytam? Uda się wejść np. we wrześniu? Ja jestem chętny.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 30, 2013, 22:32:37 wysłana przez luki »