Autor Wątek: Miecze na lemiesze  (Przeczytany 13856 razy)

Offline Ernst

  • Członek Stowarzyszenia
  • 100 - 150 postów
  • ******
  • Wiadomości: 122
Miecze na lemiesze
« dnia: Września 07, 2012, 16:07:10 »
Witajcie! Nawiązując do znanego tematu z forum Odkrywca, tworzę niniejszy wątek, w którym można ukazać drugie życie wojennego wyposażenia. Na naszym forum ukazałem już jeden ciekawy przedmiot: http://www.fortwroclaw.pl/forum/index.php?topic=15.msg119#msg119 .

Będąc tego lata u krewnego na mazowieckiej wsi, otrzymałem taką oto podręczną wagę z wmontowanym ciężarkiem: skorupą granatu ręcznego. Początkowo wziąłem ją skorupę niemieckiego Eihandgranate M39, jednak po uważniejszym przyjrzeniu nie jestem tego pewny - a Wy jak myślicie?






"Silesius, non Polonus." - Anzelm Ephorinus (1500?-1566), śląski humanista i lekarz

Offline Wolf

  • Administrator
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 1552
Odp: Miecze na lemiesze
« Odpowiedź #1 dnia: Września 07, 2012, 18:59:26 »
Może to fragment większej całości, na przykład skorupa pocisku z miotacza min ? (minenwerfer).

Slupki do stawiania drutowej zapory ppiech (hindernisschlagpfahl), są nieraz wykorzystywane do stawiania ogrodzeń - we Wrocławiu jest narazie znany 1 przykład takiego wykorzystania, ale w kraju jest tego sporo.
Na ulicy Sztabowej, jest brama, której słupy są zrobione z wbitych w ziemię dwóch luf armatnich, z kolei na ul. św. Antoniego wejście do piwnicy (widoczne z chodnika) jest zamknięte odwrotnie (do góry nogami) osadzonymi drzwiami gazoszczelnymi (chociaż drzwi mogą być zamontowane, jeszcze przez Niemców)
« Ostatnia zmiana: Września 07, 2012, 19:04:52 wysłana przez Wolf »
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Ernst

  • Członek Stowarzyszenia
  • 100 - 150 postów
  • ******
  • Wiadomości: 122
Odp: Miecze na lemiesze
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 16, 2013, 18:31:31 »
Ponoć spod Wrocławia. Elementy Me 323 służące za słup energetyczny.


http://www.odkrywca.pl/pokaz_watek.php?id=691818#1297303
"Silesius, non Polonus." - Anzelm Ephorinus (1500?-1566), śląski humanista i lekarz