Ostatnie wiadomości

Strony: 1 ... 8 9 [10]
91
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: Szczelina plot - ogródki działkowe ul. Kamieńskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wolf dnia Listopad 12, 2016, 18:18:13 »
To był klein, i jest teraz w fatalnym stanie. Ta łączka, to kiedyś był jakiś mały zakład produkcyjny, jak widać zaopatrzony w takie urządzenie plot. Dziura w suficie - te szczeliny czasem tak pękają, takich ich widac urok. Szczelina na ogródkach (ul. Kątowa) nie jest sfotografowana, bo trochę problematycznie do niej podjeść. Już niedługo ta część ogródków idzie pod budowę drogi, więc jeśli szczelina przetrwa, a może się tak zdarzyć, będzie do niej swobodny dostęp. W  środku nie ma nic ciekawego, wnętrze zalane i zagracone, zero śladów wyposażenia. Zreszta, ona była niedokończona, widać to na zdjęciach lotniczych. Tam na Kątowej, to jest ta wersja zygzakowata, a nie esowata, jak pozostałe.
92
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: Szczelina plot - ogródki działkowe ul. Kamieńskiego
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gogo dnia Listopad 05, 2016, 22:24:43 »
 Zastanawiałem się kiedy ktoś wpadnie na pomysł aby i tę szczelinę umieścić na forum.
Widzimy ja za każdym razem podczas drogi na fort i z powrotem. W sąsiedztwie torów przecinających ul. Kamieńskiego.
 I tak w trakcie mojej ostatniej bytności na forcie, wpadłem na pomysł aby to co nam wiecznie umyka zaprezentować. Przyszło mi to łatwo bo całą drogę od "pętli" 144, szedłem na pieszo. Klasyka, brak autobusu w czasie kiedy ja tam byłem.

Tak to wygląda z zewnątrz.

A tak obecnie część skarpy osłonowej wejścia od strony ulicy.

.

Wejście od strony ulicy.

Skarpa osłonowa szczeliny w części środkowej. Widać że ktoś już zaczął rozkopywanie.

Wejście drugie.

Wgląd do wnętrza, za duże to jak widać nie jest.

Wnętrze, klasyka - czyli wszędzie śmieci.

Pęknięcie na stropie, czy taki jego urok?

Otwór w ścianie. Jeżeli to wentylacja, to kominka na zewnątrz nie udało mi się znaleźć.

Widok na drugie wejście do szczeliny od środka.

...

A przy okazji - jak się udał wypad na ogródki i obfotografowanie tamtejszej szczeliny?

93
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: ul.Krakowska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wolf dnia Listopad 05, 2016, 22:19:35 »
typowa prefabrykowana, ale chociaż coś wiadomo...
94
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: ul.Krakowska
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gogo dnia Listopad 05, 2016, 21:43:08 »
Oto ta szczelina o której kiedyś mówiliśmy w trochę innym temacie. Na terenie Alwro.

Widok ogólny na szczelinę przy płocie zakładu.

I to samo z drugiej strony

Wejście do środka szczeliny, drzwi raczej brak. Wygląda na to że jest to kawał naszej blachy na stałe przyspawany do futryny. Oryginalny jest natomiast betonowy obrys futryny.

Kominek wentylacyjny na powierzchni szczeliny. Nie zrobiłem tylko zdjęcia tej rury która z tej szczeliny wystaje. Myślę jednak że jest to już raczej "nasza " robota z ta rurą. Inna rzecz że była zasłonięta przez jakąś tablicę.

Tutaj raczej ciężko coś określić, ponieważ według relacji pani która pilnowała podwórka, było ono modyfikowane.
95
Fotryfikacje w Kraju / Odp: M R U
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wolf dnia Listopad 01, 2016, 21:29:47 »
Byłem kiedyś w 775, dość rozwalony mimo wszystko...
96
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gogo dnia Listopad 01, 2016, 20:15:15 »
Do tej kondygnacji niżej i tak nikt nigdy nie wchodził. Praktycznie od zawsze była niedostępna, wszyscy albo kimali razem ze mną na "garażu" ( jeżeli ktoś jeszcze poza mną był, no chyba że na wyjeździe w innym niż mój terminie ). Ewentualnie "za płytą" czyli w pomieszczeniach z drugiej strony zapadni.

Piszesz że obecnie pakują się tam masowo. No cóż do jeziora nie jest daleko, ciekawe czy knajpka "Biała Dama" ( ta duża willa nad jeziorem u góry ) jeszcze działa?

Natomiast jeżeli chodzi o oba "wolnostojące" przy drodze z Wysokiej do "wjazdu". To jak zapewne miałeś okazje stwierdzić, są one dobrze widoczne z drogi.

Jakbyś miał fotki 775, to je wrzuć - szczególnie jakbyś miał fotkę płyty.
97
« Ostatnia wiadomość wysłana przez samtu dnia Październik 31, 2016, 23:40:53 »
Prawdę mówiąc Gogo ...nie wiem. Potrzebował bym kilku godzin na analizę odpowiedzi na Twoje pytanie jak to się ma do drogi..? Wyobraź sobie taką sytuację w której stwierdzasz, że nawet w lasach są skrzyżowania a potem idziesz w lewo, na skrzyżowaniu prosto i to powinno być gdzieś tutaj czyli skręcasz 200m w lewo w las. Trudno mi się w tym pytaniu ukierunkować.

Powiadasz "jeden z nich" ... Czy masz na myśli 772? znajdujący się "na przeciwko" 773?.. Trudno ocenić stan zniszczenia, gdyż tak naprawdę obu wiele brakuje do stanu idealnego a i w obu są odkryte zapadnie które tylko stanowią problem w wejściu w głąb Werka.

Pz.W 775 obecnie ma zalaną dolną kondygnację lecz wiem że, ludzie pakują się tam masowo..
98
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gogo dnia Październik 30, 2016, 18:37:14 »
Zauważyłem na blogu "miastonasze" fotki z Pzw.773. Trochę już mnie pamięć zawodzi jeżeli chodzi o numeracje obiektów "wolnostojących".
 To jest jeden z tych znajdujących się w lesie przy drodze z Wysokiej do "wjazdu". A konkretniej chodzi mi oto, czy to jest ten z prawej strony drogi, jak się idzie z Wysokiej do "wjazdu?
 Pamiętam że jeden z nich był w miarę w "lepszym" stanie, jako że ten po przeciwnej stronie był dość mocno "zagruzowany".

Natomiast Pzw. 775 nad jeziorem, był moja stałą kwaterą na wyjazdach. Spałem przeważnie w "garażu na PAK-a", a jak szedłem w teren lub na "dół", to sprzęt zostawiałem u znajomego gospodarza z Wysokiej.
99
Inne / Odp: humorystycznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Wolf dnia Październik 23, 2016, 09:59:25 »
No ma się całkiem nieźle do realu.
100
Inne / Odp: humorystycznie
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Gogo dnia Październik 19, 2016, 23:44:26 »
Pozwalam sobie na wklejenie fragmentu postu kolego Ponurego ze strony "Bunkrowiec". Oto co on pisze na temat posiadanych przez siebie ciuchów typu: Moro, Plamiak i innych podobnych:

"- ...Ja uwielbiam denerwować moją żonę przy okazji każdego wyjazdu w teren ... Mam pełne szafy różnych ciapek , a gdy przychodzi moment startu, otwieram je wszystkie, staję przed nimi i wołam : -" Kochanie , nie mam co na siebie włożyć ! " I patrzę jak dostaje szału ... :twisted: 8) :mrgreen: ...".

;) ;) ;)
Strony: 1 ... 8 9 [10]