Dolny Śląsk > Dolnośląskie fortyfikacje

Poligon Krupp, Jelcz-Laskowice

(1/3) > >>

Adi:
Ciekawy, ogromny kulochwyt na terenie byłego poligonu Kruppa nieopodal Jelcza-Laskowic.

https://plus.google.com/photos/106922856306252668450/albums/5848120560751626065

Gogo:
     Coś pamiętam jeszcze z mojego ganiania po wszystkich tutejszych rzeczach tego typu. Jak jeszcze bawiliśmy się z Klausem w redagowanie "Betonu" to zrobiliśmy tam wyjazd tzw. redakcyjny . Nie wiem tylko dla czego i skąd Klaus wziął dla niego nazwe
Bertha-Werke. Chyba że takich poligonów w okolicy Jelcza jest kilka.

Adi:
Bertha-Werke to zdaje się nazwa tejże fabryki należącej do Kruppa, nazwanej tak od imienia żony Alfreda Kruppa.

Gogo:
 Nie pamiętam w którym numerze Betonu ale jest cały rozrys tego poligonu. Niestety nie mam już żadnego nr-u chociaż byłem redaktorem terenowym tego pisma. Ale jak przyszło co do czego trzeba było poświęcić nawet nr-y własne aby zaspokoić zapotrzebowanie rynku.

Tribeka74:
W tym samym lesie jest jeszcze dosyć dobrze zachowana wieża strażnicza nawet drewniane okiennice jeszcze posiada (jak byłem tam ostatnio to jeszcze były;) druga wieża jaką tam widziałem to wysadzone ruiny. Trochę bliżej Minkowic Oławskich jest jeszcze bunkier na terenie polowego lotniska. Jak będę w tej okolicy na moto to zrobię fotki:) Co do przedmiotowych kulochwytów to  w osi wala tam się dużo łusek pepeszkowych  a wniedalekim basenie przeciwpozarowym od groma jest pocisków wrzyconych zapewne przez "poszukiwaczy".

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej