Autor Wątek: Coś czego już nie ma.  (Przeczytany 2364 razy)

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Coś czego już nie ma.
« dnia: Kwiecień 18, 2015, 19:51:23 »
 Oto zdjęcia pewnego obiektu który stał sobie kiedyś na tyłach zajezdni tramwajowej przy ul. Słowiańskiej. Zdjęcia też są z lat 90-tych, i do tego jeszcze robione kliszowym "Zenitem".
 Dlaczego prezentuję je teraz? Bo dopiero teraz je znalazłem, a konkretnie znalazłem ten odcinek filmu na którym kiedyś utrwaliłem to stanowisko.
 Obecnie nie dostrzegłem na terenie zajezdni tego stanowiska. Wracałem pociągiem w zeszłym roku w sierpniu z rodzinnych wczasów i mimo tego że z okien wagonu jest dobry widok na terytorium zajezdni, tego stanowiska już tam nie było.
 Co się z nim stało od lat 90-tych, nie wiadomo. W każdym razie nawet jeżeli zostało złomowane, to pozostało na zdjęciach.

Offline luki

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
Odp: Coś czego już nie ma.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2015, 22:18:47 »
Bardzo fajny blaszak!

Offline Wolf

• Administrator
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2015, 14:00:59 »
Metalowy einmannschutzbunker, takie się dość często zdarzały, ale we Wrocławiu już takich konstrukcji nie ma. W każdym razie widać że były, więc temat epoki zawartej między 1935 a 1945, trzeba traktować ciągle z pokorą jeżeli chodzi o detale, i stan o nich wiedzy.
Połączonych sił działania, zdolne przemóc wszelki trud.

Offline Gogo

• Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 16, 2021, 18:03:16 »
  Oto kolejny element fortyfikacyjnego krajobrazu Wrocławia który już zniknął z tegoż krajobrazu. W formie albumu bo być może opcja "załącznik" była by za małą.
 Zdjęcia nie są już nowe, to coś stało na terenie FAT-u, a jako że ostatnio tam nie byłem to i nie wiem co tam teraz jest. Wiem tyle że tego Einemana już na pewno nie ma.

https://photos.google.com/share/AF1QipNHfLv_RD5PMFMijWrCh10pJSc8lyD55dEfVokJj0k1fnTn07rUhMWD6TZFikbYng?key=b2VrWWpFMjlfZ1hrQm52bkU5S0FEZlRPNG83MEJn