Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - Krzysztof63

Strony: [1]
1
Wspólne zwiedzanie / Odp: Srebrna Góra
« dnia: Czerwiec 05, 2013, 12:01:49 »
Teraz sie nie oplaca jechac do Twierdzy bo jest cala w remoncie.Teraz zapraszamy na POLANOWICE!
Jak chcesz czekać do skończenia remontu, to musisz uzbroić się w cierpliwość. To potrwa jeszcze kilkaset lat w tym tempie.

Do Srebrnej Góry ZAWSZE warto jechać. Tylko trzeba wiedzieć, co się chce zobaczyć. No i oczywiście pora roku - najlepiej jechać wiosną, zaraz po zejściu śniegów, ale jesienią i zimą też jest fajnie, tylko dzień krótki. Latem z powodu zieleni bardzo wiele się traci.

2
Czechy / Odp: Twierdza Josefov
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 13:13:15 »
Z Wrocławia jest 150 km. Najlepiej jechać na święto twierdzy: http://www.pevnostjosefov.cz/?event=josefovske-slavnosti-a-boj-o-pevnost

3
Czechy / Twierdza Josefov
« dnia: Kwiecień 03, 2013, 08:41:55 »
Czechy to nie tylko fortyfikacje graniczne z lat 1936-38. Wiele jest tam zabytków sztuki fortyfikacyjnej, ale dwa są szczególne - to wybudowane "na surowym korzeniu" miasta - twierdze Josefov (Josephstadt) i Terezin (Teresienstadt).

Twierdza Josephstadt powstała w latach 1780 - 87 na rozkaz cesarza Józefa II. Zlokalizowano ją na skarpie Łaby, 3 kilometry od
Jaromierza, na głównej drodze prowadzącej z Kotliny Kłodzkiej do Pragi. Jaromierz już wcześniej pełnił rolę głównych magazynów armii cesarskiej, operującej w stronę Śląska. Twierdza zachowała się w dużym stopniu (mozna ocenić na ok. 90%, przestały istnieć w zasadzie tylko bramy) i odwiedzenie jej jest obowiązkowe dla każdego miłośnika fortyfikacji.

Na zachęte niewielka porcja zdjęć: https://picasaweb.google.com/twierdzaswidnica/TwierdzaJosefov

4
Wspólne zwiedzanie / Odp: Twierdza Kłodzka
« dnia: Marzec 27, 2013, 00:17:19 »
Zdjęcie lotnicze. Około 1938 r., więc jeszcze przed częściową dewastacją: http://dolny-slask.org.pl/894552,foto.html?idEntity=517085

5
Wspólne zwiedzanie / Odp: Śladami wrocławskich fortów - Wycieczka
« dnia: Listopad 15, 2012, 22:16:48 »
Dobra, z grubsza wiem, gdzie co jest. Sprawdzę to sobie, może uda się zobaczyć 6, 8a i 10 (będziemy mieli auta). A byc może tylko Pilczyce, bo tam można przejść się w miejsca, gdzie były szańce pruskie z 1757 r. i znaleźć miejsce, gdzie walczyli nasi grenadierzy. Decyzję podejmiemy pewnie za kilka dni - ponieważ będzie nas niewielu, zawsze możemy improwizować.

Jak jest z dostępnością tych obiektów, niekoniecznie od środka?

6
Wspólne zwiedzanie / Odp: Śladami wrocławskich fortów - Wycieczka
« dnia: Listopad 15, 2012, 12:35:07 »
Witam.

Jestem dowódcą Infanterie Regiment Alt Kreytzen ze Świdnicy www.altkreytzen.org.pl .Co roku robimy sobie marsz w okolicach rocznicy bitwy pod Lutynią, w tym roku będzie to w sobotę 1 grudnia. W niedzielę zawsze szwendamy ię po Wrocławiu. Mam pomysł, żeby ktoś z was oprowadził nas po jakimś niewielkim fragmencie twierdzy, ze dwa - trzy forty, powiedzmy 4 - 5 godzin max, w niedzielę 2 grudnia. Na myśli mam jakiś fragment od Pilczyc na zachód (na Pilczycach walczyli nasi grenadierzy 22 listopada 1757 r.), ale jeśli są ciekawsze rzeczy, to przyjmiemy każdą propozycję.

W zamian mogę oprowadzić po reliktach twierdzy w Świdnicy oraz austriackich umocnieniach z bitwy pod Burkatowem i Lutomią (1762 r.). Termin dość dowolny, zima lub wiosna.

Strony: [1]