Polska > Fotryfikacje w Kraju

Kraków - Fort Węgrzyce

<< < (2/2)

luki:
Spoko, ja przecież nie mam zamiaru Ciebie do niczego przekonywać. Dla mnie wszystkie one mogą dostać modernistyczną oprawę w szkle - najlepiej aktywnym słonecznie, w analogii do natury, formie organicznej, z hodowlami alg do oczyszczania wody i na papu na obiad, naturalną klimatyzacją, bateriami słonecznymi, hiper-duper lekkimi stopami metali, ale  to wszystko nie wyklucza nawet misternej konserwacji. Skąd ta obsesja, że albo stan oryginalny albo totalny odjazd z tubą? Nie ma nic innego pomiędzy nimi?
Tu jest pole do popisu dla osoby na prawdę zdolnej i wszechstronnej.
Architekt nie kierował się tu charakterem obiektu, tylko swoją wizją i ego. Taką krzywdę wyrządziły mu geny a nie fort.

Gogo:

--- Cytat: luki w Sierpnia 30, 2015, 13:33:54 ---... Skąd ta obsesja, że albo stan oryginalny albo totalny odjazd z tubą? Nie ma nic innego pomiędzy nimi?
Tu jest pole do popisu dla osoby na prawdę zdolnej i wszechstronnej....


--- Koniec cytatu ---


 Widocznie dlatego że jeszcze nikt się taki nie znalazł, który próbował by znaleźć jakieś "uśrednienie" między tymi skrajnymi koncepcjami rekonstrukcyjnymi.
 Sam dołączyłeś załącznik z komentarzem Wielgusów na ten temat. A jak wiadomo wspomniany duet jest jednym z typowych przedstawicieli ( jak z reszta większość )"naturalnego" stylu rekonstrukcyjnego.
 Gdzie są w takim razie ci nowatorzy, potrafiący połączyć w całość wspomniane kierunki?  ::) ::) ::)

luki:
Za granicą :) My mieszkamy w zaściankowym kraju.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej