Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.


Wiadomości - luki

Strony: [1] 2 3 ... 8
1
Wrocławskie Fortyfikacje / Odp: Infanterie Raum 14
« dnia: Maja 15, 2017, 18:33:46 »
Niedługo będzie publikowany archiwalny plan rejonu dla 14, który wyszperałem jakiś czas temu. Zaspokajając Twoją ciekawość napiszę tylko, że działka forteczna była nieznacznie większa od obecnej (obejmowała staw zbierający wodę z odwodnienia terenu). Obecne ma 0,76 ha, miała około 0,9 ha.
Kontakt złapiesz z "Gremium" bez problemu np. w piątki wieczorem, w soboty - jak są na terenie. Z tym, że schron do nich nie należy i mają tylko domek.

2
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Czerwca 08, 2016, 01:28:32 »
Dużo pytań, pewności nie mam. Wygląda jak zastawka. Wkładasz deski, uszczelnienie. Może to być poniemiecka, ale nie musi. Za jej pomocą można było regulować przepływ, podpiętrzyć wodę w cieku (np. dla melioracji). Tam po podpiętrzeniu jest ponad 2 metry głębokości, szerokość też jest spora. Jest duży spadek ku Ślęzie. Obok leży coś co wygląda jak fragment wyjścia rury drenarskiej. Lepiej to widać w pobliży słupka rejonu w Parku Grabiszyńskim. Ciek pewnie zbierał wodę także z systemu drenarskiego terenów zielonych, parku, byc może cmentarza niżej. Resztę musisz już chyba sam sprawdzić.

3
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 22, 2016, 17:23:13 »
Ha ha ha, nie, serio? Dzięki, bo uwielbiam być pouczany, sprawdzany, testowany, lekceważony. Dzięki Gogo, robisz to na poziomie mistrzowskim :D

4
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 22, 2016, 12:35:14 »
Poważny waćpan? Trochę mnie to dziwi, bardziej nawet niż białko.

5
Inne / Odp: Książki
« dnia: Marca 20, 2016, 23:23:29 »
Poczytaj coś mojego to się okaże ;)

6
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 20, 2016, 23:14:42 »
Tak, dziękuję i pamiętam, że jestem wykształcony. Mam tytuł doktora. Przepraszam, że nie wiem o życiu tyle co Ty. Pytam, bo używasz dla mnie archaicznego słownictwa a białko kojarzy mi się z jajkiem, siłownią (proteiny), spermą albo ptasimi kupami. Szukałem i synonimy też mi nic nie podpowiadają. Pytam z grzeczności, bo nie rozumiem co piszesz a nie chce być niegrzeczny i się śmiać z tego. Na resztę nic Tobie nie poradzę, ale zawsze sam możesz napisać pisma, udać się po podpis i zwiedzać ;)

7
Inne / Odp: Książki
« dnia: Marca 19, 2016, 22:55:57 »
Hm, ale te obiekty i ich wyposażenie w przypadku Wrocławia - to jest właśnie użytkowane w II wojnie.
Nasi ludzie już je piszą i ściągają do tego niezbędne archiwalia :)Twierdza Wrocław, jak słusznie mówi Wolf, od roku 1919 to okres bardzo słabo rozpoznany
pod względem fortyfikacji. Nikt się tym porządnie nie zajął do tej pory co na miasto tej rangi i wielkości/liczebności mieszkańców zakrawa na nieśmieszny żart.
Do tego dochodzą porównania z innymi twierdzami, analizy typów budowli, wyposażenia itd... wyjazdy studialne ...
Osobiście jestem zdania, że wszystko to co ma zabarwienie "powstało w czasie PRL" trzeba niestety od razu negować i na tej podstawie zbudować
wolny od polityki i ówczesnej poprawności obraz twierdzy. To cholernie trudne zadanie.
A MRU? mnie akurat, za wyjątkiem złożonego systemu jazów, mostów, zalewów wojskowych - mniej interesuje :) Za dużo jest pracy tu na miejscu i będzie z twierdzami na Dolnym Śląsku, bo zamiast ruszyć się do ich badania ludzie wolą po raz enty czytać istniejące opracowania.

8
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 19, 2016, 22:45:35 »
Ale ta lokalizacja, która pokazuje link wygląda na ogólno-dostepną ;) Co to jest "białko"? Nie słyszałem o planowanym wyjściu na Kamienną, także nie mogę się w tym temacie wypowiedzieć. Schron pod teatrem - sądzę, że wystarczy poinformować Wolfa i możesz pewnie podejść tam osobiście ustalić dzień  godzinę/kontakt.
Widocznie nikt nie miał czasu ani głowy się tym zająć, bo kwestia instalacji elektrycznej ma obecnie priorytet.

9
WSF Forum - Sprawy / Odp: Imprezy
« dnia: Marca 06, 2016, 18:25:08 »
:)

10
WSF Forum - Sprawy / Odp: Imprezy
« dnia: Marca 06, 2016, 14:01:17 »
Co nam dał/daje/da udział w Rekonie? Wstęp na halę też był płatny.

11
Zasłyszane... / Odp: Co to jest
« dnia: Marca 06, 2016, 00:01:48 »
Chyba musisz wysiąść i sprawdzić :)

12
Fotryfikacje w Kraju / Odp: Kraków - Fort Węgrzyce
« dnia: Sierpnia 31, 2015, 00:11:01 »
Za granicą :) My mieszkamy w zaściankowym kraju.

13
Fotryfikacje w Kraju / Odp: Kraków - Fort Węgrzyce
« dnia: Sierpnia 30, 2015, 13:33:54 »
Spoko, ja przecież nie mam zamiaru Ciebie do niczego przekonywać. Dla mnie wszystkie one mogą dostać modernistyczną oprawę w szkle - najlepiej aktywnym słonecznie, w analogii do natury, formie organicznej, z hodowlami alg do oczyszczania wody i na papu na obiad, naturalną klimatyzacją, bateriami słonecznymi, hiper-duper lekkimi stopami metali, ale  to wszystko nie wyklucza nawet misternej konserwacji. Skąd ta obsesja, że albo stan oryginalny albo totalny odjazd z tubą? Nie ma nic innego pomiędzy nimi?
Tu jest pole do popisu dla osoby na prawdę zdolnej i wszechstronnej.
Architekt nie kierował się tu charakterem obiektu, tylko swoją wizją i ego. Taką krzywdę wyrządziły mu geny a nie fort.

14
Dolnośląskie fortyfikacje / Odp: Fort Owcza Góra - Kłodzko
« dnia: Sierpnia 30, 2015, 13:11:41 »
Luz, przecież nie krytykuje Ciebie, tylko ten monstrualny projekt. Niech każdy pisze co chce, krytykuje. Mi to nie przeszkadza.
:) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

15
Dolnośląskie fortyfikacje / Odp: Fort Owcza Góra - Kłodzko
« dnia: Sierpnia 07, 2015, 00:12:02 »
To jest pogwałcenie chyba wszystkich zasad projektowania  u projektanta który nie ma chyba absolutnego pojęcia o rewaloryzacji zabytków militarnych - począwszy od sylwetki, formy, kontekstu a skończywszy na materiałach, chłonności, braku podkreślenia "ducha miejsca" i wieży jakby tam było płasko. Obrzydliwie pretensjonalne, wciśnięte na siłę, przeinwestowane monstrum. To jak dres kreszowy z dżinsem i mokasyny. Kłodzko - jeśli to nie projekt podpucha - będzie się mogło tym pochwalić obok cudownego źródełka na dowożoną wodę mineralną (pijalnia wód gdzie nie ma wód?) oraz gondole. Pytanie za 100 punktów:  jak można formę ziemną podnieść o 2 kondygnację w górę i że co niby ona ma udawać, ławy strzeleckie?

Strony: [1] 2 3 ... 8