Autor Wątek: Inne  (Przeczytany 28416 razy)

mela

  • Gość
Inne
« dnia: Września 07, 2012, 07:46:54 »
Szukam książki o konflikcie w Viet Namie. Pożyczyłem kiedyś komuś i zostałem z niczym. Macie może cokolwiek??

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #1 dnia: Lutego 27, 2013, 21:12:43 »
Jeżeli jeszcze jesteś sprawa zainteresowany to mogę ci udostępnić na jakiś czas książkę "Powiedz że się boisz " o pilotach z 1 dywizji kawalerii powietrznej.

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 26, 2013, 07:55:25 »
Luzik - od czasu założenia posta zebrałem żelazną bibliotekę o Viet Namie.

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 16, 2013, 09:36:36 »
  Na rogu ul. Inżynierskiej i Al. Pracy w takim świeżo postawionym kompleksie mieszkaniowo-biurowo-sklepowym otworzył się nowy sklep z militariami i innymi tego typu rzeczami. Ostatnio udało mi się tam kupić buty akcyjne po całkiem przyzwoitej cenie około 160 zł i całkiem wygodne. Byłem w nich na tej ostatniej akcji tj. wycieczka i montaż siatki na Polanowicach,sprawdziły się bez otarć i innych takich ceregieli. Goście maja też swoją stronę, oto ona:

     http://www.zielonysklep.pl/
« Ostatnia zmiana: Czerwca 16, 2013, 10:12:28 wysłana przez Gogo »

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 21, 2013, 20:25:14 »
  Strona z pewnym filmem pod nazwą "Bunkier SS". Ciekawie o nim wypowiedział się "Darula" z forum krakowskiego "Rawelinu" polecam jego recenzje na ten temat.

   http://zalukaj.tv/zalukaj-film/6344/bunkier_ss_the_bunker_2001_.html

  Oraz strona z czasopismem które kiedyś wydawał Toruń a podobno o które teraz ciężko. Ciekawe czy i ta strona może się do czegoś przydać. Latam ostatnio po interku i ściągam co się da. Jako że na forcie na mur-beton może mnie nie być, ponieważ obrabiam ogródek. Polatać po terenie i poszukać schronów też za bardzo nie mam możliwości. Dlatego buszuję w sieci i oto skutki tego buszowania.

    http://www.odk.pl/infort-nr-specjalny-2-fortyfikacje-ii-wojny-swiatowej,8530.html
« Ostatnia zmiana: Czerwca 21, 2013, 20:37:20 wysłana przez Gogo »

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 23, 2013, 21:53:23 »
Ten sam sklep jest na Legnickiej ale jeśli mam streścić fachowo to głównie są tam podróby. W kwestii wyszukiwania i porady w strojach , obuwiu itd, militarnych służę pomocą i wieloletnim doświadczeniem wraz z praktyką.

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 23, 2013, 22:46:07 »
  Nawet jeżeli są podróby to w zasadzie chodzi o to aby tak podróba butów nie rozleciała się od razu po pierwszej akcji. Najlepsze moim zdaniem są nasze "opinacze" lecz z dostaniem ich bywa problem. A te buty co sobie u nich ostatnio kupiłem wcale nie są złe. Przy okazji poradź gdzie można dostać tanio nasze niezbędniki bo tylko takie mnie interesują.

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 24, 2013, 07:35:23 »
Jeśli chodzi o nasze opinacze to na allegro można wyhaczyć od 70 zł nowe - brąz lub czerń..... Podróba butów np. jungli wytrzymuje 2 miesiące i 100% ludzi kupujących to jest zawiedziona.... Niezbędnik namierzę bez problemu. Poza tym jest jeszcze inna kwestia - częstotliwość używania butów - raz na jakiś czas to wiadomo ,że 10 lat pociągną ale używanie ich codziennie niezależnie od pory roku , pogody itd. to już inna sprawa. Tu możecie mi zaufać. W końcu sam też naprawiam buty.

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 24, 2013, 11:58:14 »
   Dzięki ale nie mam zamiaru korzystać z Allegro, jakoś nie mam do nich zaufania mimo tego że w zasadzie są sprawdzeni i pewni (moja żona to sprawdziła przy kilku ważnych zakupach). Lecz mimo tego jakoś nie potrafię się do nich przekonać (formalności trochę za dużo). A co się tyczy butów jeżeli te które kupiłem wytrzymają nawet pięć lat to i z tego będę zadowolony.
   A i nie zapomnij o konserwacji butów nawet jeżeli podróba będzie dobrze konserwowana. A wiem to ze swojego doświadczenia bo we wszystkie trzy pary butów akcyjnych jakie do tej pory miałem ładowałem wazelinę kosmetyczna i były długo.

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 24, 2013, 17:16:52 »
Nic to nie daje przy podróbach jungli - może Ci to powiedzieć całe archeo i nie tylko....   Twoja strata z tym allegro - formalności??!! bajka - jak się chce - w tym przypadku opinaczy to sie je ma w dwa dni z wysyłką za 80 zł.....    ale to jak kto woli. Mamy różne pojęcie użycia buta w akcji....

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 25, 2013, 00:11:28 »
   Cały dowcip polega na tym że mnie buty typu jungle wcale nie interesują. Mnie do szczęścia na jaką kolwiek akcję wystarczy dobry, mocny, na dobrej podeszwie z amortyzacją kostki, but akcyjny. Do tego nadają się nawet co lepsze modele butów roboczych, fakt że mają swoją cenę. A niestety nawet na wspomniane przeze mnie buty robocze, które mogą być śmiało butami akcyjnymi mnie nie stać.
  W każdym razie możliwe że przy jakiejś okazji skorzystam z oferty na Allegro która mi przypadnie do gustu. Dzięki też za cynk po ile są tam "opinacze", może jak mi odbije.

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 25, 2013, 07:30:28 »
Zawsze w Allegro mogę pomóc - to nie problem. A jeśli chodzi o porządne buty to zdecydowanie Belleville czarne. Niestety cena 300 - 600. Chyba ,że dla cierpliwych i znajduje się nawet za 150. Jungli używam tu tylko jak przykładu. Wierz mi,że pewna ekipa na archeo testuje buty różne i niestety ale nawet Bundeswehry nie wytrzymują tak jak byśmy tego chcieli. Za opinaczami popatrzę wśród znajomych może się uda za free wyrwać - jaki rozmiar?

Offline Gogo

  • Członek Stowarzyszenia
  • 300 i więcej postów
  • ******
  • Wiadomości: 790
Odp: Inne
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:42:58 »
   41 ale nie spiesz się. Na razie "wychodzę" te co kupiłem bo są wygodne. Chyba że te "opinacze" byłyby w rezerwie na zaś. W tej chwili interesują mnie niezbędniki jako że udało mi się "przykisić" większą ilość kasy i mam zamiar z rodziną raz na jakiś (15 lat bo mnie wcześniej stać nie było) czas pojechać na urlop nad morze. Jadę z rodziną i znajomymi pod namiot. Może i coś ciekawego z "branży" uda się zobaczyć.
  Wszystkie inne elementy jak śpiwory i inne drobiazgi już mam. Tylko ciekawe gdzie by można było dostać takie zestawy manierkowo-menażkowe produkcji kubańskiej a sprzedawane u nas jeszcze za komuny. Nazywano to potocznie "Zemstą Fidela" podobno były bardzo praktyczne. Kiedyś jeszcze za niezrzeszonych czasów jedna z naszych bunkro-koleżanek taki zestaw miała. Lecz to już tylko dla informacji.
  A jak już wspomniałeś o tej grupie testującej. Próbowali te buty co testują smarować wazeliną kosmetyczną, bo tak jak już pisałem butom które ja miałem to pomagało i trzymały się długo.

mela

  • Gość
Odp: Inne
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 25, 2013, 10:49:57 »
Ja stosuję hiszpański tłuszcz do butów stąd ppewne buty , które winny już dawno odejść wciąż służą. W zasadzie każdy tłuszcz pomaga choć próbowałem nawet oleju do smarowania łańcuchów w piłach spalinowych. To było dobre na ciężkie klimaty w sensie na okrągło w wodzie.....