Fortyfikacje w Europie > Pozostałe Państwa

Chorwacja - Twierdza Knin i muzeum w Karlovcu.

(1/1)

Gogo:
 Ostatni watek dotyczący Chorwacji i niektórych ich fortyfikacyjnych rzeczy, traktuje o twierdzy Knin oraz muzeum wojny domowej w Karlovcu.
 To ostatnie z fortyfikacją może mieć niewiele wspólnego, lecz zawsze jest to pewna ciekawostka.
 Poniżej linki przybliżające przedstawiony temat, pierwsze dwa dotyczą miasta Knin i wspomnianej twierdzy. Natomiast dwa ostatnie to Karlovec i jego muzeum wojny domowej w dawnej Jugosławii.
 To samo będzie dotyczyło przedstawionego w dalszej części albumu ze zdjęciami. Najpierw poleca zdjęcia twierdzy Knin i jej okolicy. Dalej poczynając od zdjęcia pewnego ciekawego samochodu pancernego ( trochę o wyglądzie naszego powstańczo-warszawskiego "Kubusia") zaczną sie zdjęcia muzealne z Karlovca.
 http://knin.chorwackie.pl/

http://twoja-chorwacja.pl/strona/index/id/607

http://press.croatia.hr/pl-PL/Press-Newsletter-2010/Karlovac-%E2%80%93-Miasto-nad-czterema-rzekami-?Y2lcMTM0OQ%3D%3D

http://pl.wikipedia.org/wiki/Karlovac

 Na początek po dwa zdjęcia z obu miejsc. Pierwsze dwa to jak widać na zdjęciach jest to twierdza Knin, działa na wyobraźnię:A teraz Karlovac i jego muzeum.


 No i pora na wspomniany album:

https://plus.google.com/photos/106056057697922040766/albums#photos/106056057697922040766/albums/6033835988353419649


 Oto wszystko co miałem na prośbę znajomego do zaprezentowania jeżeli chodzi o Chorwację i jej fortyfikacyjne-ciekawostki. Jest też spora ilość zdjęć całkowicie nie wiążących się z tematem, lecz to zostało potraktowane jako atrakcyjne dodatki. Nie tylko fortyfikacją lecz i ciekawym krajobrazem też żyjemy.


Wolf:
Fortyfikacje wyglądają na średniowieczne, także chyba nie znajdą tutaj zbyt wielu amatorów chociaż kto wie. Wystawa też nie zachwyca, bo w zasadzie działo ZIS - 3 76,2 mm i podobne sowieckie wynalazki to raczej standard w tej części europy.

Tutaj przypomina mi się inna średniowieczna warownia, a mianowicie Zamek Czocha, który może... poszczycić się zbiorem niemieckiej artylerii... doby pierwszej wojny światowej !!! Mają tam na pewno jeden egzemplarz działa M73 9cm (Twierdza Wrocław!!!) i  co najmniej jeden egzemplarz działa FK96n/A

Gogo:
  To prawda, lecz jak zdążyłeś zapewne zauważyć, wystawa dotyczy jeszcze niedawnej jugosłowiańskiej wojny domowej.

Wolf:
No tak, tylko wiesz jak to jest, z tym sprzętem to można by robić wystawę pod tytułem "walki o Festung Breslau 1945", "walki o Berlin 1945" "walki o (dowolne miasto na trasie sowietów)", "Chińska Armia Ludowo - Wyzwoleńcza", "Kim-Ir-Sen - umiłowany przywódca, życie i twórczość", "Kryzys kubański - punkt zwrotny historii XX wieku". itd. itp.
Generalnie to pewnie w tamtych warunkach niełatwo zrobić taką wystawę, ale tak mówiąc szczerze i może nawet obiektywnie, to cienka ta wystawa jest. Chyba że coś ekstra jest w tym budynku.

Gogo:
Całkiem możliwe. Jak ktoś z naszych by się tam zjawił to może zaprezentuje swoje owoce bytności, bo jak widać mój kumpel w środku nie był.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej